Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Zsírosodik a hajam ennyire,...

Zsírosodik a hajam ennyire, miért?

Figyelt kérdés
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy miért zsírosodik ennyire a hajam. Minden egyes nap mosok hajat, általában reggel este pedig fürdeni szoktam. Amikor pedig le fekszek aludni arra kelek reggel hogy már "zsíros" a hajam, az ágyneműm sose piszkos, koszos hetente cserélem. Miért van ez? (fiú vagyok)

2022. febr. 12. 23:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

cserélj sampont, zsíros hajra valót használj. keresgélj neten, mik váltak be az embereknek zsíros hajra, milyen praktikák, trükkök vannak.

aztán én elmennék bőrgyógyászhoz, ha semmitől nem lesz jobb.

2022. febr. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen,e gy jó sampon pl sokat segíthet sokaknak a balea med sensitive vált be, most az nagy sláger zsíros hajra. De amúgy nem izzadsz nagyon éjszaka? mert az is lehet a gond.
2022. febr. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a szárazsampon segített, kb. másfél hónap alatt tette rendbe annyira, hogy most már elég heti 2 hajmosás.

Jelenleg csak akkor fújom, ha hirtelen kell menni valahová, csúnya, de nincs idő rendes hajmosásra.

Viszont orvoshoz nem ártana elmenni, mert ezt okozhatja hormon-probléma is.

2022. febr. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Dr. Rózsa Sándor egyetemi tanár és kémikus minden előadását, úgy kezdte: “Hölgyeim és Uraim, kik azok Önök közül, aki persillel mosnak hajat ?” – A hallgatók természetesen felháborodottan tiltakoztak. “Ebben nem vagyok olyan biztos! – válaszolta erre Dr. Rózsa Sándor – ugyanis a mosóporok és a samponok mosóaktív anyaga általában ugyanaz az agresszív zsíroldó tenzid: egy szulfát vagy foszfát származék. "


[link]

2022. febr. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Rossz sampon, hormon probléma, nem szellőzik a fejbőröd rendesen, rosszul mosol hajat ( [link] ), egészségtelen táplálkozás, vitamin hiány, bőrprobléma.
2022. febr. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
Alapból nagyon egészségtelen ennyiszer hajat mosni. Ha állandóan samponnal szárítod a hajad, akkor elkezdi ezerrel zsírosítani magát, hogy ezáltal védekezzen. Még szép, hogy zsíros a hajad.
2022. febr. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

Nem derült ki hány éves vagy és az arcbőröd milyen típus. Mikor kamasz voltam, nekem elképesztően zsíros volt a hajam (pont, mint neked), de az arcbőröm is zsíros típus volt, bármit és bárhogyan használtam, nem segített semmi. Az összes sampont kipróbáltam, amit olvastam, vagy ajánlottak, semmitől nem javult sőt, a direkt zsíros hajra valók többségében rontottak is, mert szinte viszketésig szárították a fejbőrömet, ami méginkább zsírosodott. Egyszer megléptem azt is, hogy leálltam a 2 naponkénti hajmosással, ugye már akkor mindenki azt mondogatta, hogy azért zsíros, mert gyakran mosom (ezt már akkor sem értettem, mivel az arcomat is természetesen megmosom mindennap, akkor azt sem kellene?). Azt értem el, hogy nagyon el kezdett hullani a hajam, nyilván hiszen eltöm eszelődött a sok zsírtól és kosztól.

Nálam egy megoldás volt: az idő. A 20-as éveim közepére csökkent a zsírosodása, de addig mindig meg kellett mosnom 2 naponta. Most ott tartok, hogy heti 2x mosom, teszem hozzá, most is zsíros, de felkötve legalább nem igénytelen, nem tincsesedik, nem büdös. Sosem voltak sem hormon-sem hiány problémáim, kamaszkorban (ide a korai 20-as évek is beletartoznak) teljesen normális jelenség. Ha úgy gondolod, hogy te is ebbe a kategóriába tartozol, akkor nincs mit tenni, mossad gyakran, esetleg egy szárazsamponnal próbáld meg egy napot legalább kihúzni a dolgot. Használj minél kímélőbb sampont, szulfát-és foszfátmenteset, rengeteg van a piacon, kezdd el őket próbálgatni.

2022. febr. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ugyan ezeket tudnám leírni. Egyébként 16éves vagyok. S nekem is zsíros típus az arcbőröm. Akkor köthető ez a kamasz korszakhoz?
2022. febr. 13. 17:10
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Fejbőr ápolása=szilárd sampon és megszűnik a zsíros haj


[link]

2022. febr. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%

“ Fejbőr ápolása=szilárd sampon és megszűnik a zsíros haj”


Hát én többféle szilárd sampont használtam már és nem szűnt meg a zsíros haj. Sőt, jelenleg is olyat használok. Nem tudom, miért kezelnek egyesek tényként dolgokat, amikor élő példaként vagyok itt, hogy nem, nem működik. Valakinek lehet, de akinek zsíros bőre van, az kenheti magára Aranka varázs kencéitől kezdve, kénes samponon keresztül a lósz@rig bármit, az idő fog majd egyedül segíteni. TAPASZTALAT.


7-es válaszoló voltam.

2022. febr. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!