Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fogalmam sincs, mit csináljak....

Fogalmam sincs, mit csináljak. (? )

Figyelt kérdés
Megpróbálom röviden leírni a problémámat.Szóval kb. 4.éve szedek fogamzásgátlót.Diane 35-öt,és egy éve áttértem a Cypromixre.Pattanásos bőrre szedem.Elmúltak a pattanások,de kiderült,hogy ezt a fogamzásgátlót nem szedhetem tovább,mert több rossz mellékhatása is van,amik egyre inkább kezdenek jelentkezni.De most,ha abbahagyom,megint visszatérnek a pattanások,amikkel egész tinédzser koromban küzdöttem.:(Szeretnék egy roaccutan kúrát végig csinálni,de tudom,hogy ez egy nagyon veszélyes gyógyszer és a bőrgyógyász csak indokolt esetben írja fel.Ha most elmegyek biztosan nem fogja felírni,mert még nem olyan vészes a helyzet.Arra gondoltam,h elmegyek egy magán dokihoz,hátha ő felírná nekem.Nem tudom mihez kezdjek,féltem az egészségemet,de közben rettegek attól,amivel eddig egész életemben küzdöttem.és azt is tudom,h végleges megoldást kellene találnom a pattanásokra.Előre is nagyon köszönöm annak,aki válaszol.
2010. szept. 17. 00:43
 1/7 anonim ***** válasza:
lézeresen is el lehet távolítani őket, nem kell ahhoz a gyógyszer..
2010. szept. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia!Köszönöm,h válaszoltál.És az nem csak a hegekre jó,úgy értem,hogy ezek a kezelések,azt is megakadályozzák,hogy több pattanásom legyen?köszi ,még egyszer
2010. szept. 17. 01:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt pontosan nem tudom, én is csak valamikor mostanában megyek, de ez a lézeres valahogy úgy működik, hogy "lehúzzák" a mostani bőrréteget, és ami alatta van, az lesz az új. Elég rosszul hangzik, de nekem mindegy, csak legyen eredménye, gyógyszereket nem akarok, a mellékhatásai miatt. Szerintem a kezelés után ha megfelelően ápolja az ember a bőrét, nem alakulnak ki újak. De pontosan nem tudom, meg kell kérdezni a bőrgyógyászt, ő jobban tudja az ilyesmiket.
2010. szept. 17. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem,picit tényleg erősnek tűnik,mondjuk nekem már volt pár mély hámlasztásom,az sem volt egy leányálom.:)Remélem jól fog sikerülni,sok sikert!
2010. szept. 17. 01:56
 5/7 anonim válasza:

Szijja!

Én Sotretet szedtem, és szerintem használt. De az ember bőre mindig változik, a korral együtt is ugye, meg hát az időjárástól is függ, meg persze lelki vonatkozása is van a dolognak. Én szerintem, ha eddig nem tetted, akkor először is változtass az étrendeden, és mozogj minél többet, mert a friss levegő és a sok mozgás szebbé, egészségesebbé teszi a bőrt. Tölts minél több időt a szabadban, meg ilyenek...És mindemellett kérd ki egy bőrgyógyász véleményét is, keress rá a neten esetleg, vagy érdeklődj, minél jobb orvos után. De a gyógyszerek mellett még mindig ottvan a lézeres kezelés, vagy a hámlasztás (amiről semmit sem tudok:), de mindekelőtt a legfontosabb, hogy ne ess kétségbe, mert szerintem ha már egyszer szedtél ilyen gyógyszert, akkor nem hiszem, hogy olyan mértékben jelentkeznének a pattanások utána. De szerintem nagyon sok lehetőséged van :)

2010. szept. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Mivel a gyógyszer hatott nálad, így kiderült, hogy hormonális eredetű a gond... Tehát a felületi kezelésekkel nem valószínű, hogy tartós hatást érnél el. Roacuttan meg Sotret lényegében ugyanaz, és a legtöbb helyen cukorkaként osztogatják, nekem csak azért nem azt adták a mitteszereimre, mert nyár volt, mondták, hogy menjek vissza ősszel. És ha nem javasolt, akkor magándoki sem írja neked fel, mert elég csúnya szövődményeket okozhat, és egy per nem igazán tesz jót a praxisának. xD
2010. szept. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,aranyosak vagytok.:)Igyekszem nem feladni,de ez már mindenképp jól esett.:D
2010. szept. 18. 00:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!