Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért húzódik a bőröm az...

Miért húzódik a bőröm az arclemosóktól?

Figyelt kérdés

Először a Mixa arclemosóját használtam, az katasztrófa volt a bőrömnek. Most vettem egy Neutrogena Hydra Boots arclemosót, ettől is ugyan úgy húzódik a bőröm. Talán azért mert habzó a lemosó? Más fajta lemosót kéne vennem?

Melyikek a legjobb arclemosók?



2022. ápr. 8. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem bírja a bőröd. Én a kettő közül a neutrogena-t egyáltalán nem ajánlom, amilyen "hype" volt körülötte, annyira nem jó.

Én a balea ultra sensitive lemosóit ajánlom. Nekem nagyon sok arclemosótól pattogott a bőröm, aztán megtaláltam ezt a termék családot és azóta ezt használom. Minden bőr típusra jó, nem tartalmaz parfümöt, színezéket, tartósítószert, illóolajokat, glutént és parabéneket, ráadásul pénztárca barát! De fontos, hogy az ultra sensitive-et, mert bizony a balea-nak is vannak nem túl jó termékei. Én ezt minden formában ajánlom, van hab, krém, zselé, gél és primerként is használom az ultra sensitive mattító krémet. Ha pedig szeretsz arcmaszkozni, van maszkja is ugyanennek az ultra sensitive-nek. :)

2022. ápr. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Használsz utána fedőkrémet?

Szerintem az lehet a probléma, hogy nem megfelelő maga az arcápolási rutindod.

Egy alap rutin esetében az arcot arctejjel tisztítjuk, utána jön egy tonik, majd végül egy fedőkrém.

Valószínűleg a lemosó túlszárítja a bőröd, ami később sem kap elegendő hidratálást így kellemetlen húzódást érzel,illetve szárazság érzetét kelti.

2022. ápr. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mindig használok a lemondás után krémet
2022. ápr. 8. 23:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez esetben megeshet hogy nem megfelelő a krém a bőrtípusodnak és ennek következtében alakul ki a szárazság. Akár a két különböző termék is válthat ki egymásból olyan reakciót ami következtében húzódást érzel.

Megéri felkeresni egy kozmetikust, aki segít meghatározni a bőrtípusodat és felállítani egy arcápolási rutint adott termékekkel, ez sokat segíthet.

2022. ápr. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vízhiányos lehet a bőröd .
2022. ápr. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!