Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tudtok jó arclemosókat?

Tudtok jó arclemosókat?

Figyelt kérdés

Itthon mindenki szappant használ, ezért én is nagyon sokáig azzal mostam a fülemet, arcomat. De nagyon durván szárította a bőröm (főleg, hogy alapból nagyon problémás, a T-vonalban nagyon zsíros, de pl. a szemem környékén, szám körül, illetve az orrom hegyén meg épp, hogy nagyon száraz, sokszor hámlik is a bőr :s).

Próbáltam egy csomó drogériás arclemosót, hátha azok kíméletesebbek lesznek, de ugyanúgy kiszárítják a bőröm, mint a szappan, illetve szerintem a bennük lévő illatanyagokra is érzékeny a bőröm, mert amikor ilyen drogériákban kapható, parfümökkel teli, erős szagú arclemosókat használok, utána mindig úgy érzem, égetik a bőrömet és hót piros lesz az egész fejem.

Múltkor láttam a tévében azt a Nivea arclemosó olajat, szóval az elmúlt pár hétben azt használtam (először a lila, érzékeny bőrre valót, aztán a száraz bőrre való rózsaszínt), és hát voltam olyan fogyatékos, hogy az Arclemosó Olaj kifejezés miatt azt hittem, ez arctisztításra való...Szóval ezekkel "mostam" arcot és bár az arcom nem volt többé száraz, meg ahol alapból zsíros szokott lenni, ott se volt annyira zsíros, mint azelőtt, viszont tele lettem gyulladt pattanásokkal. Végül yt-on találtam egy videót, amiben egy bőrgyógyász beszélt az ilyen arcápolási bakikról és megemlítette az arclemosó olajokat is, hogy azok igazából csak a smink eltávolítására szolgálnak, utánuk kell rendes arctisztítót is használni..

Akinek hozzám hasonlóan ilyen vegyes és nagyon érzékeny az arcbőre, milyen arclemosót használ? Tudtok esetleg valami arclemosót, ami nagyon kíméletes a bőrhöz és nem tartalmaz illatanyagokat és nem is drága?


2020. jan. 9. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Cerave hidratálo arclemosó gél. Vagy ami olcsóbb és mindenmentes az a balea med ultrasensitive lemosó de ezt még nem próbáltam
2020. jan. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Nekem is érzékeny és száraz bőröm van. De elég ha veszel egy garnier micellás vizet, azzal letisztítod a bőröd. Az nem szárítja ki de nem is csinál semmit csak tisztítja a felületet. És aztán rendszeresen használsz arckrémet, ennyi.
2020. jan. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm!

2. Micellás vizet is használtam már és az is irritálta a bőröm, illetve csak még zsírosabb lett tőle :/ Azért köszi

2020. jan. 10. 02:50
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Használsz amúgy valamilyen hidratálót arcmosás után?
2020. jan. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem, mert amiket eddig próbáltam, azokkal is ugyanazok voltak a tapasztalataim, mint az arclemosókkal, azaz zsíros lett tőlük a bőröm, és/vagy csíptek :/
2020. jan. 10. 17:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!