Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért zsírosodik az arclemosók...

Miért zsírosodik az arclemosók miatt a bőröm?

Figyelt kérdés

Sose használtam semmiféle arclemosót/krémet az arcomra, nem különösebben problémás a bőröm, néha előjön 1-1 pattanás, kombinált bőrtípus, T vonalban zsírosodik, a többi helyen száraz. Csak vízzel szoktam megmosni, viszont kitaláltam, hogy kipróbálok pár kozmetikumot, mert mindenki annyira kenegeti az arcát és kíváncsi voltam, hogy puhább lesz-e a bőröm vagy valami.

Az első 2-3 napban semmi probléma nem volt, de aztán elkezdett jobban zsírosodni. Ekkor csak micellás vizet használtam reggel és este, majd vettem egy hidratáló krémet, hátha segít, dehát nem. Abbahagytam ezeket, helyre is állt a bőröm.


Ezeket használtam:

- Balea micellás víz (a rózsaszín kupakos)

- Balea aqua hidratáló krém

- Garnier pure active 3in1 (ezt régebben használtam csak reggelente, viszont ugyanezt tapasztaltam)


Furcsa, hogy ha az arckrémekről olvasok, nagyon sokan használnak elég sokféle terméket reggel és este is, nekem meg pont az ilyenek miatt megy tönkre a bőröm. Akkor mégis hogyan tudnám ápolni az arcbőröm?


2019. júl. 21. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Probalj ki tobb dolgot.. aztan majd megtalalod az arcodnak megfelelo arclemosot/kremet
2019. júl. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy az arclemosó túltisztítja a bőrödet, és emiatt jobban eindul a faggyútermelése, ettől pattanásos lesz. Egyébként a micellás vizet is le kell mosni az arcról, nem maradhat rajta.


De ha amúgy problémamentes a bőröd, akkor felesleges bármit rákenni, ráérsz akkor, ha tényleg szükséged lesz rá. Kb 32-33 ébes koromig én sem hasznaltam semmit, csak a szememre sminklemosót és néha arctisztító tonikot, ezeken kívül csak sima vizet.

Sajnos mostanában már több hidratálás kell, de én nagyon örülök, hogy sokáig elég volt a minimál rutin.

2019. júl. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, csak ez lemaradt: nekem is kombinált a bőröm, a homlokom és az orrom így nyáron kimondottan zsíros, de nem pattanásos. Az arcom többi része meg gyakran hámlósan vízhiányos. Nekem ami bevált: reggel csak sima víz. Sminkelem a szememet, számat, de nem alapozok, púderezek, úgyis tiszta az arcom, nem kell takargatni, a pirosodást meg mar elfogadtam. Este olajos micellás vízzel lemosom a sminket (Garnier sensitive, sajnos más lemosókra érzékeny vagyok) az arcom többi részét csak sima vízzel, mert az olajostól a szaraz részeim kipattognak. Ha úgy érzem több kell, akkor még egy Bioderma micellás vízzel átmosom a többi részt, majd megint víz.

Van egy jó szenes arctisztító gélem, azt heti kétszer használom a zuhany alatt, főleg a zsíros részekre koncentrálva.


Hidratálás, talan ez a legnehezebb. Télen nagyon kelk, mert szinte hámlik az arcom kétoldala a hidegben, de sok krém csípi az arcomat vagy kipattanásosodok tőlük pár nap múltán. A gél krémek talám a legjobbak, de ahogy melegszik az idő, mar az is túl sok. Ilyenkor nyáron csak néha kenek egy kicsit arra a rèszre, amit nagyon száraznak érzek.

Egyszeűen külön kell kezelnem az arcom két részét, nekem máshogy nem megy. Remélem tudtam egy picit segíteni.

2019. júl. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia, ha nincs különösebben zavaró problémád, én nem kennék semmit. Az arclemosók tartalmaznak alkoholt, az alkohol pedig szárít. Ezért úgy tűnik megoldódik a zsíros bőr probléma : az alkohol leszárítja, és marad matt a bőr - kb 1-2 óráig igen.. De utána? Mivel a bőröd kiszárad, ezért a faggyútermelés beindul mert érzékeli a száraz bőrt. Ördögi kör ez.
2019. júl. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért mert szinte biztosan tartalmaznak alkoholt és parfümöt ami semmilyen szinten nem jó a borodnek, csak felborítja a saját PHjat. Én semmit nem használnek csak natúr dolgokat és abból sem sokat. Micellas víz és hidratalo ami gazdag antioxidansokban, vitaminokban és pont. Amúgy irigyellek, én ha vízzel mosom és semmit nem használok egy katasztrófa lesz a borom
2019. júl. 25. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!