Milyen ez a rutin?

Figyelt kérdés

Szóval a homlokom, állam zsíros, az orrom száraz, hámlásra hajlamos, nagyon miteszeres. Az arcom többi része normál, kicsit tág pórusokkal.



Reggel: hideg vizes arcmosás, C vitamin szérum, hidratáló, fényvédő krém (50 faktoros)

(Ezt télen egyszer kenem újra, napközben nem ér természetes fény, és hamar sötétedik, tehát ha háromkor ér természetes fény először reggel óta, utána két órával már sötét van.

Ha nagyon tűz a nap, akkor 2-3 óránként kenem újra, ez az áprilistól november eleje időszak)

Este: olajos lemosó, géles lemosó kombinált bőrre, szalicilsav a zsíros részekre mindennap, a szárazra három naponta.

Ezután hialuronsav, hidratáló

Néha: agyagos maszk hetente, egyszer vagy kétszer

Kéthetente, hetente valamilyen anti aging pakolás.



2022. márc. 21. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó.

Annyi, hogy agingre majd a kesobbiekben más termeket használj inkább. Pl retinol, peptidek. Én ilyen bőrtípussal nagyon szeretnem az aha savakat(főleg tejsav és glikolsav)-ezek is jók agingre.

2022. márc. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen nagykönyvben megírt rutin, egyedül a retinol hiányzik, de ha mondjuk csak 18 vagy akkor még nem feltétlen kell, zsíros bőrre esetleg nianciamidot még ki tudod próbálni, de amúgy teljesen jó ez így
2022. márc. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

16 éves vagyok, de mindenképpen szeretnék a megelőzésre koncentrálni.

Annyi még, hogy elég sok a miteszerem, és azon semmi nem segít. A szalicilsav kicsit csökkenti talán.

Erre esetleg tudtok valamit, vagy ez már így marad?

2022. márc. 21. 21:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát elvileg szalicil ami jó rá, esetleg arra is a nianciamid, de alavetően korral csökkenget a dolog, nekem 25 évesen hirtelen már nem volt zsíros a bőröm, így egyik hónapról a másikra...az agyag is jó, de azt is használsz...esetleg egy megbízható kozmetikus tisztító kezelése, csakhát nehéz találni olyat ami nem megműt helyben aztán ajánl egy kis citromlevet, és furcsálja ha kifele menet felkennéd a naptejet...
2022. márc. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!