Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 27 évesen milyen ez az arcápol...

27 évesen milyen ez az arcápolási rutin?

Figyelt kérdés

Alapból sok vizet iszom, vitaminokat szedek. Eddig semennyire nem foglalkoztam az arcápolással, de ideje elkezdenem.

Reggel lemosom az arcom kétbázisú micellás tisztítóval, majd kenek rá Helia D hidratáló krémet, és fényvédőt.

Este ugyanez, a fényvédő kivételével.


2022. febr. 24. 15:34
A kérdező szavazást indított:
Kevés, ki lehetne egészíteni pl. vitaminos szérummal vagy ránctalanítóval
Épp elég
Sok
17 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
4%
Ezek helyett vehetnél jó minőségű ételt, attól tényleg javul az egészséged, szebb lesz a bőröd!
2022. febr. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Én inkább hibásnak mondanám. Az nagyon jó, hogy fényvédőzöl, de a micellás víz helyett egy kíméletes lemosót lenne érdemes inkább használni, amit lemosol vízzel. Igazából a micellás vizet is le kellene, mivel ugyanúgy tisztító anyagok vannak benne, amik szárítják és károsítják a bőrt, ha rajta hagyod. Tudom, rá van írva, hogy nem kell lemosni, de nem kell mindig hinni a termékleírásnak. :) Ez csak fesztiválon, vagy mondjuk divatbemutatón a backstageben okés, mikor nincs idő, vagy lehetőség megfelelően arcot mosni.

Idővel kiegészíteném a rutint néhány aktív hatóanyaggal, mondjuk a bőrtípusodnak megfelelő AHA savval, retinoiddal, vagy C-vitaminnal. Persze nem egyszerre, fokozatosan kell csinálni, és mindegyik bevezetése előtt tájékozódj alaposan az adott hatóanyag használatáról.

2022. febr. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

1-es, gratulálok, sikerült nem a kérdésre válaszolnod. Hol írtam le, hogy nem egészséges ételeket eszem?

2-esnek köszönöm szépen, le fogom mosni a micellást.

2022. febr. 24. 16:14
 4/17 anonim ***** válasza:
60%
a micellas viz nem sminkre valo? amugy szappanos vizet jelent, csak szolok. en nem mosogatnam minden nap szerrel, de hidratalot minden nap hasznalok (en is helia d-t)
2022. febr. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

[link]


Smink és szennyeződés ellen is

2022. febr. 24. 16:31
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
Tökmindegy, a micellás víz nem való arctisztításra. Alapból azt ajánlják, hogy mosd le, mert akármit ír a gyártó, nem tesznek jót a bőrnek. A fényvédő lemosására este jó a micellás víz, PLUSZ egy vízbázisú lemosó. Én ezt használom: G&G Jelly Joker.
2022. febr. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
De mondom, ez a rutin teljesen rossz, vizes lemosó mindenképp kell.
2022. febr. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
58%

A fényvédő jó, hogy van, az mindenképp segít.

Én a dupla tisztítást javaslom.

Olajos lemosó + vízbázisú lemosó.

Ezt a kettőt este, reggel elég a vízbázisú, de azt sem muszáj, ha olyan a bőröd.

Én még ha eddig jó, akkor kiegészíteném szérumokkal, hámlasztással, plusz hetente kb. arcpakolással.

2022. febr. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%

Igazából ami a legfontosabb az az hogy a fényvédőből eleget vigyél fel, ugye két ujj hosszan, vagy egy teáskanál vagy 1 ml és egy kicsi...csaka z arcra


Este kell az erősebb lemosó, reggel akár csak víz magában is jó. a micellás vizet tényleg le kell mostni, 27 évesen pedig én belecsapnék a retinolba estére

2022. febr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%
Én a legtöbb helyen azt olvastam, hogy egy bőrápolási rutinba a fő, úgymond ,,kötelező" lélések: tisztítás, hidratálás, fényvédő. Minden más csak extra, amit ha a bőrödnek igénye van rá beletehetsz, de ha ez a 3 lépés elég a te bőrödnek akkor teljesen jó vagy.
2022. febr. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!