Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 27 évesen milyen ez az arcápol...

27 évesen milyen ez az arcápolási rutin?

Figyelt kérdés

Alapból sok vizet iszom, vitaminokat szedek. Eddig semennyire nem foglalkoztam az arcápolással, de ideje elkezdenem.

Reggel lemosom az arcom kétbázisú micellás tisztítóval, majd kenek rá Helia D hidratáló krémet, és fényvédőt.

Este ugyanez, a fényvédő kivételével.


2022. febr. 24. 15:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
68%

A micellás víz önmagában kevés, hogy a napi fényvédőt és koszt levigye, arra mindenképpen dupla tisztítás kell. Ha meg sminkelni is szoktál, akkor mindenképpen kellene egy második lemosó is. A már említett Geek&Gorgeous Jelly Joker nagyon jó, vagy a Balea Med lemosója pl.

Reggel, ha koszosanak érzed az arcod, akkor használhatod a gyengéd lemosót, de egyébként egy sima hidegvizes arcmosás is elég lehet, ha alapból szárazabb bőrtípusod van. Utána hidratáló, fényvédő. Este elsőként használd a micellás vizet, aztán pedig a géles lemosót, végül jöhet a hidratáló.

Ez az alaprutin, aminek mindenképpen meg kell lennie. Ezt lehet aztán utána folyamatosan kiegészítgetni aktívokkal (hámlasztókkal, szérumokkal) a specifikus bőrproblémáidnak vagy céljaidnak megfelelően.

2022. febr. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
56%
A duplatisztítás csak egy opció ami instán divat lett a miteszerekkel küzdők körében, de nem KELL :D Egy gyengéd habzó lemosó tényleg jobb választás mint a micellás víz
2022. febr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Vegyes bőrtípusú vagyok, azaz a T vonalon zsírosabb, a többi rész normál, télen szárazabb. Soha nem sminkelek.
2022. febr. 24. 21:15
 14/17 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem a micellás víznek inkább a sminklemosás a fő funkciója, simán tisztításra szerintem kevés. Persze ha nem problémás a bőröd egyáltalán, akkor jó az is.
2022. febr. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
24%

14 éve minden reggel arclemosónak használom a Bioderma micellás tisztítót lemosás nélkül, és gyönyörű a bőröm.


Ma az van, hogy egyszer hallassz valamit, és az a szentírás.

2022. febr. 27. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
87%

#15 Oké, de ez te vagy. A bőröd nem azért gyönyörű, mert a megfelelő micellás vizet használod lemosónak. Azért az, mert ilyen a genetikád. Akinek problémás a bőre, annak szerintem nem lesz elég egy micellás víz, akkor sem, ha Bioderma.

Megjegyzés: A problémás bőrt egyébként inkább belülről kell meggyógyítani, nem kívülről, mert az oka sosem az, hogy valaki nem megfelelő lemosókat használ. Ettől függetlenül vannak olyan termékek, amik bizonyítottan segítenek a külső tüneteket enyhíteni, amíg a belső okok nincsenek megszűntetve. Azok a termékek általában többek, mint egy micellás víz.

2022. febr. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
65%

Pontosan, ez én vagyok, de nem vagyok egyedül. Kategorikusan kijelenteni, hogy le kell mosni, mert valaki épp ezt mondta, ezt meg lehet beszélni, de ne olyannal, aki kezdő. Mert ők minden először hallott infot magukévá tesznek, és nem fognak kritikusan gondolkozni.


Feltételezem, mert magamból indulok ki, hogy akit érdekel a bőrápolás (vagy akármilyen más téma), és hall valamit, az utána több forrásból utána olvas.


Azért írtam Biodermát, mert övék az eredeti micella. Nem a márka miatt, hanem hogy annyira vénséges vén vagyok, hogy akkor micelláztam, mikor azt a többség toniknak hitte, és még így is utánanéztem, mikor elterjedt ez, hogy le kell mosni.


Valakinek rossz érzést hagyott a bőrén és onnantól azt mondja, hogy kell mosni. Én is tovább tisztítanám a bőröm, ha sminklemosónak használnám.

2022. febr. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!