Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Májusi esküvőig barnulnék,...

Májusi esküvőig barnulnék, hogyan szolizzak?

Figyelt kérdés

Koszorúslány leszek május közepén

Világos rózsaszín ruhát választott a menyasszony, viszont nagyon világos a bőröm (nyáron első pár napozaskor könnyen leégek, de bebarnul, utána már tudok barnulni kicsit jobban), és borzasztóan áll az a szín, úgyhogy picit szeretnék barnulni, hogy ne úgy nézzek ki, mint egy kismalac. :)


Sosem szoliztam, így nem tudom, meddig tart a hatás és mennyi idő alatt élhet változást elérni.

Múlt héten elmentem egyszer, 7 percre, de szemmel látható változást egyelőre nem veszek észre.


Hogyan kellene járnom, szerintetek hány alkalommal, hány percig érdemes "szoli szűzként" menni, hogy picit barnább legyek 3 hónap múlvára?


Illetve, ha eddig járok szoláriumba, de utána többet nem (nem vagyok oda érte és nem tartom túl egészségesnek sem), akkor ennyi mesterséges UV-től nem lesz nagy baja a bőrömnek, ami hosszú távra is kihatna, ugye?


Köszi a válaszokat! :)



2022. febr. 23. 10:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Ha nagyon fehér a bőröd akkor valószínűleg csak azt fogod elérni hogy leégsz. Én inkább az önbarnítót ajánlom. Nem károsítja a bőrt, bármikor feltudod kenni.
2022. febr. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Szintén nem ajánlom a szolit. Nagyon káros, és nem fogsz szép barna lenni, csak max leégni.
2022. febr. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
14%
Három hónap alatt természetesen is tudsz barnulni, már most is szélvédett helyen napozhatsz, ilyenkor is barnít a Nap, csak nem éget le. Május közepéig igen szép természetes barna színt el tudsz érni, egészségesebb módon.
2022. febr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%

Az önbarnító meg látható mértékben gusztustalan narancssárga, ráadásul nagyon könnyű elrontani a felkenését, akkor meg úgy fog kinézni a kérdező a nagy napon, mint valami májbeteg.


Kérdező, ha tényleg nagyon fehér vagy, eszedbe ne jusson 7 percekre járni, mert szarrá fogsz égni! 3-4 perc való neked kezdetnek, a 7 azoknak, akiknek (már) van egy rendes alapszínük. Ez persze simán meglehet májusig, bár szerintem az égvilágon semmi baj sincs azzal sem, ha fehér leszel.

Egyébként a szoli vitathatatlan, hogy nem egészséges, de azért az nagyon-nagyon ritka, majdhogynem lehetetlen, hogy pár hónapnyi alkalmazásától (gondolom, nem napi szinten akarsz menni) bajod legyen.

2022. febr. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%

Egy alkalomtól ne várj csodát. Én szoliban (sem) tudok lebarnulni. Illetve nagyon sok alkalom kéne. Azt meg nem tartom egészségesnek. Tesóm kétszer, háromszor elmegy és tök barna :D

Szerintem inkább majd május elején napon napozz kicsit, hogy ne legyél sápadt. De addig is legyél sokat a szabadban, akkor is megfog a nap, ha nem fekszel ki napozni.

2022. febr. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Menj hetente kétszer 5 percre. Valaki az egyik ismerösőmnek ezt ajánlotta. Persze még mindig azt mondom hogy a szoli káros.
2022. febr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

Bőrtől függ, lehet higy csak narancssárga leszel. És valóban rohadtul káros, nem véletlenül folyik a csapból is hogy a szolizók fokozottan hajlamosak a bőrrákra.


Én is a barnitóra szavazok de nem feltétlenül a drogériásra. Szalonokban bebarnítanak (bocs a megfogalmazásért 🙂 nem tudom a nevét). Azért jobb mert az tuti egyenletes lesz. Valami színt adnak neked ami 1 hét után fokozatosan kezd el lekopni. Előtte le kell radirozni magad higy egyenletes legyen a kopás. Keress rá higy a lakohelyeden hol csinálnak és mennyiért.

2022. febr. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

Fokozatosság!

Kezdetben menj csak 5 percre, heti kétszer. Kb két hét után emelheted 7-8 percre. Utána ha lesz egy alap színed, akkor hetente egyszer elég 10perc.

Használj szoli krémet. Fürdés után testápolózz, mert nagyon szárít a szoli! Belsőleg is hidratálj, igyál sok-sok vizet szolizás után. Szebb lesz a bőröd!

Szerintem április elején elég elkezdened.

2022. febr. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%
Bármennyi szoli vagy napozás káros, mivel roncsolja a DNS-t, ennek elég sok csúnya következménye van (már konkrétan egy leégésnek is). Ma már viszont nagyon jó önbarnítók vannak.
2022. febr. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
38%
Fokozatosan! Először 5 percek, majd emelheted. Májusban már napi fél óra.
2022. márc. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!