Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tejtermékek elhagyása csökkent...

Tejtermékek elhagyása csökkentette valakinek az aknéját?

Figyelt kérdés
2022. febr. 22. 14:32
 1/5 Metionin ***** válasza:
100%
Jelen, bár én laktózérzékeny is vagyok. A laktóz elhagyásával pont a legrondább gyulladt akne tűnt el a fejemről, amiről mindig azt hittem, hogy a tinikor okozta.
2022. febr. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, nekem.

A tejtermék sok mindenkinél okoz gyulladást.

2022. febr. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Inkább a cukros, magas glikémiás indexű dolgok okozzák a pattanásokat. Én is kipróbáltam hónapokra az allergénmentes (tej,tojás,glutén) diétát mikor fertelmes pattanásaim voltak, persze semmi eredménnyel.

Utána ettem mindent, kivéve hozzáadott cukrot, és figyeltem hogy lassú felszívódású szénhidrátokat egyek, egy hónap alatt gyönyörűen letisztult.

A magas inzulinválasz tudja bedurrantani az aknét, tejtermékek közül a sima tej gyors szénhidrát, de a túróval,sajttal semmi baj nincs,hasznos fehérje.

2022. febr. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem a kenyér (búzaliszt) teljes elhagyása hozott javulást. Azóta például ha eszem egy kis piskótát, tortát másnapra kijön a homlokomra pár pötty.

Tejtermékeket (tej, sajt, túró, joghurt) rendszeresem eszem.

2022. febr. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, bár hamarabb leszoktam volna a tejről.
2022. febr. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!