Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan kell használni az...

Hogyan kell használni az olaplexet és mennyire segít hajtöredezés ellen?

Figyelt kérdés
Derékig érő, göndör hajam eléggé tört, 10 cm-t le kellett vágatnom. Most nem töredezik, viszont nagyon szeretném, ha ez így is maradna. Ezzel nincs könnyű dolgom, mert ugyan sok hajam van, de vékony szálú, és az, hogy göndör, még sérülékenyebbé teszi. Hallottam az olaplexről, viszont nem teljesen értem, hogyan kell használni. Valaki, aki használta már, elmondaná nekem, illetve, hogy megéri-e az ára?
2022. febr. 12. 13:40
 1/10 A kérdező kommentje:
Illeve aki tud valami mást töredezés megelőzésére, megköszönném, ha megosztaná. Most minden hajmosás előtt bio szűz kókuszolajos pakolást használok.
2022. febr. 12. 13:41
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia. Szintén csipőig érő sűrű, de vékonyszálú hajam van, csak egyenes.

Az olaplexről nem hallottam még, de utánaolvasok, bár én most leadni tervezem a hajam mert hamar nő ha sokat vágok le es sokáig nem toredezik akkor.

Nálam kb 10 éve ugyanaz a módszer hogy sokáig nem toredezik

Avon hajolaj 50 ml kis pumpás sűrű olaj kb 800-900 Ft

Kipróbáltam az évek során sok rossmann/dm szereket többszörös áron es egyik se volt jó.

Az Avon hajszerum sűrű tömör ápolóolaj es nem marad zsíros a hajad tőle (mint az oriflame hajolaj esetében….)

Én sampon+ hajmaszk után elkezdem szárítani a hajam, ha félszáraz-kettéosztom a hajam, egyik felére 5 nyomás olaj es másikra is 5. Atmasszirozom, azzal fésülöm ki (nélküle már nem is tudnám) es a kifesult olajozott hajat szárítom ki teljesen.

Mikor kifogyott es nem rendeltem 5 gombóc haj csomóm lett ott tartottam már h kivagom mert ki se tudom a 45 cm hajam enélkül kifesulni.

2022. febr. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Én Olaplex termékeket használok itthon, plusz néha-néha Kerastase-t is.


Van otthoni hajápolásra való termékcsalád, és olyan is, amit külön fodrászatokban használnak (érdemes szerintem néha olyat is beiktatni).


Nálam ez a menete a hajmosásnak, egészséges a hajam nagyon:

(0. lépésként heti egyszer átradírozom a fejbőrömet Kerastase scrubbal.)

Először kétszer samponozom a hajamat a No. 4-ral (nem kell belőle nagy mennyiség). Utána vagy rögtön a No. 5-ot teszem fel, ami kondicionáló, és azt fent hagyom kb 5 percig, vagy a No. 3-t, ami egy pakolás. Ha az utóbbit, azt fent hagyom minimum fél órát, közben olvasok a kádban, vagy sorozatot nézek. De ha nagyon száraznak, elhasználtnak érzem a hajamat, akkor akár 1-2 órára is rajta hagyom és közben csinálom a dolgomat. A pakolás után teszek még rá kondicionálót is, majd leöblítem.

Utána a "törölközőszáraz" hajamra teszek a Bond Smootherből és pár cseppet az olajból, vagy ha formázom, akkor a styling cream-ből. Ezt felviszem a hajvégeimre, utána pedig megszárítom és ennyi.

2022. febr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 terméket használok az Olaplextől, a No 6-ost (Bond smoother) és a 8-ast. Előbbi egy nem kiöblítendő termék, utóbbi egy maszk, amit mosás után 10 percet kell rajta hagyni. De van sampon, balzsam, mosás előtti pakolás és társai. Szerintem ennyi terméket összevásárolni nem éri meg, a 6-os és 8-as összetétele szinte ugyanaz, és nem is érzek semmi pluszt sem, mióta a maszkot is használom, előtte csak a 6-os volt. Szerintem neked is elég lehet csak az egyiket, mondjuk a maszkot megvenni és meglátod, hogy működik.

Nekem amúgy vékonyszálú, szőkített hajam van, sajnos eléggé elhanyagoltam és emiatt kellett egy sürgős segítség, amivel egy kicsit ki tudom tolni a hajvágást és nem töredezik tovább. Erre tökéletesen bevált, de hosszú távon el akarom majd hagyni és természetesebb módszereket szeretnék keresni.

2022. febr. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
+1 Az olaplex 3-ra. Nekem nagyon szétroncsolódott a hajam és annyira meglátszik a hatása, hogy csoporttársaim is megdicsérték a hajamat.
2022. febr. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szintén használom majdcsak az egész termékskálát. No3 tartalmazza a legtöbb olaplex által levédett hajkötést erősítő cuccot. Azt hajmosás előtt kell nedves hajra kenni, legalább 10 percig rajta hagyni. Általában én tovább rajtahagyom. Azután jön a sampon. Olaplex sampont használok de ezt variálhatod kedved szerint. Ezután jön egy maszk. Mivel a sampon felnyitja a kutikulát, így a maszkban lévő tápanyag hatékonyan be tud épülni. A maszkot szintén viszonylag sokáig rajta hagyom. Olaplexet (No8) és loreal pro longert használok felváltva. Ezután következik a kondicionáló, ami olaplexnél az 5-ös. A kondi lezárja a kutikulákat, így elég fontos lépés. Ezt is hagyom állni de már kevesebb ideig mint a maszkot. Leöblítem és ezt követően szárítás előtt olaplex 6 és 7 kerül fel, vagy a pro longer hidratáló tej és keraste hővédő. Szárítom, majd azutan egy pici olajat teszek ismét. Sajnos nagyon száraz és porózus hajam volt a sok szőkítés miatt. Természetesen mindenkinek más válik be. Érdemes időt szánni rá és utána olvasni. Nekem 3 hónap és a leírt rutin eljuttatott oda, hogy sokkal kevésbé törjön a hajam. Fontos a sok folyadék és az egészségügyi vágások is. Remélem tudtam segíteni.
2022. márc. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még annyit elfelejtettem, hogy ha jobban szeretnéd beleásni magad a témába, akkor szofischoice insta oldalát ajánlom. (6os voltam)
2022. márc. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Tényleg a 3-as tartalmazza a legtöbb kötéserősítőt? A 0-ás spray milyen? Én eddigi kutakodásaim szerint a 6-os felé hajlottam, azt írták többen is, hogy ha csak egyet veszel meg a sorozatból (először) akkor ez legyen az! Köszi minden infót!
2022. máj. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hali nem tudom nézi e még valaki a kérdést. Én is gondolkodom beszerezni de csak 1-et egyelőre, most kicsit elbizonytalanodtam melyik legyen. Eddig mindehol a no.3 terméket írták, de a 6-ossal is szemezek, egyre több helyen írják azt is...
2022. jún. 1. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2022. jún. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!