Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért nem nő tovább a hajam?

Miért nem nő tovább a hajam?

Figyelt kérdés
Vállig érő hajam volt, 4 éve növesztem, most a hátam közepéig ér. Fél éve megmértem, 45 cm volt, és azóta nem nőtt semmit. Ugyanúgy 45 cm. Mondták, hogy vágassak egy kicsit belőle, akkor gyorsabban nő, de nekem ez nem használt. Lehetséges, hogy ettől már nem lehet hosszabb? Derékig érő hajjal látok lányokat, és úgy irigylem őket, mi a titkuk?

2022. febr. 7. 09:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Szedjél vitaminokat, pl. A-vitamin, vagy sörélesztő, vagy dm-es Mivolis Haar Vital Komplex étrend-kiegészítő kapszula, vitaminokkal és ásványi anyagokkal.

És tápláld be a gondolataidba, hogy nő a hajad. A pozitív gondolkodás is nagyon sokat segít.

2022. febr. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nő a hajad, olyan nincs hogy nem, amit írsz, az azt jelenti, hogy letörik. Tehát nem vigyázol rá eléggé, lehet hogy téped a fésűvel, kibontott hajjal alszol, olyan ágynemű huzatot használsz ami dörzsöli, hajmosás után csavargatod erősen hogy kijöjjön belőle a víz dörzsölgeted a törölközővel amitől megsérül, nem használsz balzsamot, nem ápolod a végét semmivel...Ezek közül lehet néhány ok, talán együtt. Illetve ja nem táplákozol megfelelően, ezért eleve gyengébb minőségű hajad nő.


Elsőre szerintem jó döntés ha levágatod ami már el van használódva, esetleg kipróbálod az Olaplex no. 3-asát ami nem csak ápolja a hajat, de képes újjáépíteni a kötéseket (vigyázz, hamisítják) Kicseréleg a párnahuztod selyem, vagy szatén huzatra, hogy ne dörzsölődjön egész éjjel, éjszakára pedig pl befonod, ugyanezért. Mindig használsz balzsamot, és hajvégápolót, fogyasztasz elég cinket és fehérjét.


Azért mondom ezt mert ha ilyen hosszú hajad van eleve egyértelműen nem a növekedéssel van a gond, ha így lenne akkor nem ugynaakkora lenne a hajad, mert valamennyit minden haj törik, tehát nőtt az fél év alatt, csak épp annyit amennyit a végéből veszített a helytelen kezelése miatt.

2022. febr. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!