Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tudnék csinálni a pattanás...

Mit tudnék csinálni a pattanásaim ellen?

Figyelt kérdés

Most főleg olyanok vannak az arcomon, amik nagyok, pirosak, de nem lehet oket kinyomni. Mit tudnek csinalni, hogy eltuntessem oket? Ezerfele kremet hasznaltam, semmi nem segit. Bevalt otleketet mondjatok inkabb.

Elore is koszonom!!



2022. jan. 1. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Tudatos bőrápolás drága de hosszútávú legjobb megoldás.

Én annak idején mindig kinyomtam sokan azt mondták nem kéne de kinyomtam aztán sose maradt nyoma.

2022. jan. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A leghatásosabb módszer számomra a fogamzásgátló volt, abból is kifejezetten egy pattanásokra való (Cypromix), amit fél évig szedhettem. Álmaim gyógyszere volt, komolyan mondom, hogy abban a fél évben egy darab pattanás se jött ki, pedig előtte 10 évig szenvedtem vele napi szinten. Fél év után át kellett váltanom egy gyengébb tablettára, az is jó volt, de azért nem 100%-os. Abbahagytam, és újra visszatért a pattanás. Megpróbálom nem piszkálni az arcomat, mert szerintem ez az egyik leghatásosabb. Mellette a bőrgyógyász ajánlott egy krémet (la roche-posay effaclar duo+), ez egyben alapozóként is működik, és jó a pattanásokra is. Nem volt olcsó (5 ezer), de eléggé meg vagyok vele elégedve, ha ki is jön az arcomon 1-1, a krém valamilyen szinten takarja. Mellette pedig Garnier micellás vízzel tisztítom minden este az arcom, az alapozó krém miatt is, valamint a zsíros bőr miatt is. Egyébként dettó ugyanaz vagyok, mint te, akinek 10 éven keresztül senki nem tudott olyan krémet felírni, ami használt volna.

Amiről nem tudok nyilatkozni, csak hallottam: ismerősnek a kecsketejes szappanos arcmosás vált be, illetve bőrgyógyász egyszer egy A vitaminban gazdag tablettát akart felírni, mert elvileg ez is segít ilyen esetekben. Viszont mivel ez folyamatos kontrollt igényel a májfunkciók mérése miatt, így nem mentem bele.

Bár most jut eszembe, hogy lehet fiú vagy: ebben az esetben a krémet meg tudod venni színezett/alapozó nélküli változatban is (plusz nélkülit kell kérj), a kecsketejes szappan és a micellás víz pedig ugyanúgy használható.

2022. jan. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem régen tele volt a homlokom és a hátam ilyen kiütésekkel. Nem tudom, hogy pattanások voltak-e, mert kinyomni nem lehetett őket. Áttértem a gluténmentes táplálkozásra, és eltűnt mind. Ha nagy ritkán mégis kijön 1-1 patti, arra teszek esetére egy rossmanos tapaszt, és másnapra el is múlik.
2022. jan. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom! Egyebkent lany vagyok:)
2022. jan. 1. 21:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Az is jó, amit a 3-as írt! Figyeld meg az étkezésedet, mert simán lehet, hogy a zsíros ételek okozzák például. Csipsz, olajos magvak, dió, mogyoró, zsíros húsok. Nekem ezeket nem bírja a bőröm, így inkább kerülöm. Lehet egy allergiateszt is hatásos lehet, vagy legalább próbáld meg azt, hogy pár hétig kerülöd a tejterméket és a fehérlisztes ételeket.
2022. jan. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!