Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tanácstalan vagyok, mit...

Tanácstalan vagyok, mit tehetnék még a pattanásaim ellen?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátlót szedek már 4 hónapja. Mindenhol azt olvastam hogy ez letisztítja a bőrt, de én még mindig tininek érzem magam. Már jóval kevesebb mint régen volt ugyan, de ha a tabi nem javított rajta akkor nem is hormonális okokból vagyok kipattogva? 20/L

Ja és mindenféle kenceficét próbáltam már, gyógyszerektől kezdve a sószappanig.



2017. márc. 1. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek segít a fogamzásgátló, nekem például az abbahagyása után lett jobb, pedig alapból direkt amiatt kezdtem el szedni... Bőrgyógyászhoz menj el ő tud ajánlani, felírni valamit a bőrödre. Az is eléggé lutri neked mi fog pont beválni de megéri szerintem ha jobb lesz végül
2017. márc. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Legelőször bőrgyógyász.

Másodsorban: illatmentes és alkoholos kencék kiiktatása (Garnier, L'oreal meg a többi drogériásat vágd a kukába)

Harmadszor: BHA, AHA, Retinol, C-vitaminos szérum-olvass utánuk

Negyedszer: Krémmánia, Tajti Ildikó blogja, Oh My Brush blog

nekem ezek segítettek, a bőröm pillanatnyilag olyan, mintha photoshoppolva lenne :)

2017. márc. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szia. Nekem is pattanásos problémáim voltak, illetve még vannak de már nekem sem sok.

Sokan ajánlották nekem hogy menjek kozmetikushoz...

Anyának is elmondtam, először ő is mondta hogy "minek?"...

Elmentünk mi is a gyógyszertárban, ahol vettünk rá ilyen tubusos krémes cuccot [ ne haragudj már meg nem mondom a nevét ]... ilyen kis kék színű krém, amit fürdésnél illetve arcmosásnál kell rákennem, bele dörzsölnöm az arcomban, és lemosni.

IGEN, ez segített is, DE nem teljesen... [nem volt annyira tartós a "szépség" :D ]


Jött a "B" terv, amire már azt találtuk ki hogy elmegyek kozmetikushoz. Először féltem mivel még sose jártam kozmetikusnál :(

Már nem először járok ott, és mikor legutóbb jártam már mondta hogy egész szép az arcom.

Kozmetikába rendesen kezelik.

Nekem pl, ilyen gőzgéppel "legőzölik az arcom"...Ami tűrhető. Nem fáj, csak olyan érzés mint mikor már nagyon meleged van, folyik rólad a víz stb...

Aztán kinyomkodják ott rendesen [tűvel] a pattanást AMi azért már ... nem akarlak megijeszteni de nekem könnyekig fáj[t] :(( ... De utána tesznek rá krémeket, utoljára már arc maszkot kaptam.. ami jól esett az arcomnak. És még van 1-1 pattanás, de már nem teljesen vsgyok ragyás. Persze még járnom kell oda. Bevallom nem szívesen járok oda mert még is csak ... azt kell hogy mondjam hogy fáj... :(

De a mondás igaz " A szépségért meg kell szenvedni" :)

A kezelés nekem kb fél óra - 40 perc... abból a nyomkodás (fájdalmas része) kb 10-15 perc ...


Mikor először mentem, még anyunak mondtam hogy SOHA TÖBBET. De már az első nap anyunak feltűnt a változás. Persze most meg még jobban feltűnik neki ez nyilván való. Hisz már nem először járok oda.

Mára már azt mondom még ha fáj is és könnyezek... nem csak nekem kell egyedül mennem... és 15 percet kibírok, legalább utána már egyre szebb leszek.


+ Nekem azt javasolta hogy vegyek egy úgynevezett "Fekete szappant" ami segít a pattanások eltüntetésében. Bevallom még nem vettem, és nem is próbáltam... de lehet neked is segítene :)

Ja és még valami, írtad hogy gyógyszeres dolgokat is használtál, na a kozmetikusom azt mondta hogy nem tesz jót a gyógyszeres dolgok a bőrnek, mivel a kozmetikában csak is természetes anyagokat tesznek fel az arcodra, és a sok gyógyszeres dolog nem állítja meg a pattanásokat... Igaz nekem sem múlt még teljesen el annak ellenére hogy kozmetikushoz járok, de már nem kell sok hozzá :) Már csak épp hogy van 1-2 pattim :)

Remélem hamarosan már ... elhagyhatom azt a helyet :D *DE MEGÉRI 100%.BAN*


Ez csak egy tanács. ^^

16/L


Sok sikert a pattanások eltüntetéséhez!! *-*

2017. márc. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! AHA savas készítményen már én is gondolkoztam, főleg mert a hátamon is van de mar csak 1-2, viszont foltos maradtam. Márkát tudtok ajánlani?
2017. márc. 3. 08:08
 5/5 anonim ***** válasza:

A leginkább ismert talán a Paula's Cohoice Aha hámlasztója, amit sokan használnak. Személy szerint én túlzónak találom az árát, bár nagyon hatásos. Van belőle deluxe minta is, az kb 30ml, és talán 3000körüli ára van. Viszont rettenetesen kiadós, főleg, mivel heti 1x kell csak használni.


Én Cosrx Aha hámlasztót használok, ami pontosan ugyanosan jó mint a Paulás, de 100ml, és 4000Ft. Heti 1x-i használattal alig talán az 1/10-e fogyott el, december óta használom.


A foltosodásról: NAGYON NAGYON fontos a fényvédő bármelyik hámlasztót kezdesz használni. Ahámlasztók erősen fényérzékenyítik a bőrt, így ha nem haszálsz hámlasztót, a pattik befoltosodnak. Tehát többet ártasz fényvédő nélküli hámlasztással, mint amennyit használ.

Az is fontos, hogy pl. a Paulásokra előszeretettel ráírják, hogy NAPI 2x használd. Ne! Maximum heti 2x a bha-t, aha-t meg heti 1x.


De ha leírnád a bőrtípusod, meg hogy milyen kozmetikumokat használsz, akkor szívesen segítek.

2017. márc. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!