Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy ápoljam a hajam jól?

Hogy ápoljam a hajam jól?

Figyelt kérdés

Hosszú barna hajam van. Természetes göndör. Viszont mindig inkább olyan mintha borzos lenne. Az álmom egy szép hullámos vagy egyenes haj. Nem szeretem hogy göndör. Azt se tudom mit kezdjek vele.

Háromszor szoktam mosni Baba samponnal. Ezután törölközőbe csavarva megszárítom. Hajkefével kifésülöm és utána hagyom, hogy száradjon meg.

Szóval nem csinálok vele sok mindent. Mert nem tudom mit kéne. Össze vissza áll mindig.

Töredezett a végei, száraz és nagyon is hullik.

Valaki tudna valamiket ajánlani?

Esetleg hajvasaló nélkül nem lehetne kicsit egyenesíteni?

Köszönöm és boldog új évet! ^^



2021. dec. 31. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Szia! Szárítás után már ne fésüld, csak, amikor folyik rá a víz. A fésű szétszedi a csigákat, attól lesz bozontos és száraz, nem tesz neki jót. Ráadásul a göndör haj alapból szárazabb fajta, ezért szereti a kondicionálókat/balzsamokat. (pl. Garnier Hair Food)

A hajvasalás, ilyen-olyan egyenesítés (és festés) minden esetben roncsolja a hajat, és ugye a göndör hajban alapból nehezen marad meg, szóval szerintem nem éri meg, inkább próbálj megbarátkozni a jelenlegivel. :)

2021. dec. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Csak hajmosás előtt vagy vizesen fésüld, szárazon sose, két hajmosás közt szintén ne. Ne vasald semmiképp az halál a hajnak. Szárítani vagy diffuzorral tudod, vagy egy pólóba/törölközőbe csavarod és hagyod megszáradni. Curly girl method, göndör haj ápolása, címszavakkal nézz utána részletesebben ha gondolod.
2022. jan. 1. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
#1 #2 Pont hogy a vizes haj sérülékenyebb, ezért nem ajánlott vizes hajat fésülni.
2022. jan. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
Az lehet egy egyenes hajnál, de a göndör haj szárazon is sérülékeny, és a gubancok miatt még rosszabb jöhet ki belőle, egy fésüléssel a fél haj kiszakad, a csigák szétesnek, elveszti göndörségét, csak egy csúnya vattacukor lesz. Vizesen viszont a gubancok kioldódnak a folyó víz miatt, főleg, ha közben mossuk le a balzsamot is, és száradáskor beállnak a negfelelő helyükre.
2022. jan. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%
Igen az vizes haj sérülékenyebb, de a göndör hajra teljesen más szabályok vonatkoznak. Ha szárazon átmész a göndör tincseken, a természetes állását akarod erőszakolni, ettől fog töredezni meg szálkásodni.
2022. jan. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!