Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy ápoljam a hajam hogy...

Hogy ápoljam a hajam hogy gyönyörű legyen? Mármint milyen termékeket használják stb.. 17/L

Figyelt kérdés

2021. júl. 13. 23:37
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
A legjobb ha minél kevesebb vegyszerrel “ápolod”. Vágass vissza belőle és hagyd nőni. Hajtípusodnak megfelelő sampon, balzsam.
2021. júl. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%

Syoss, de tudd milyen a hajad és milyen kell, illetve nyugodtan kérj tanácsot fodrásztól is!


1. A mai samponok már elég jók, nyugodtan lehet, sőt kell is, ápolni, mosni! Az őskorban élsz vagy mi?! Amúgy vannak Bio samponok is, a hozzád hasonló kényes, ínyenc hisztiseknek is!

2021. júl. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%
2. Nem kell egyből beszólni. Nekem az vált be a töredezett hajamra, hogy nem nehezítem el semmilyen plusz kencével, nem szárítom, nem vasalom, hogy kiszáradjon. És képzeld el nő mint a gomba, egészséges. Nem mondod én is tudom, hogy van bio sampon de nem mindenkinek egyforma a haja, hogy ugyanaz legyen rá jó.
2021. júl. 14. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

fhu, ezeket nézni is rossz


Először válassz egy mindenmentes sampont. 2-3 hetente, vagy havi 1x érdemes csinálni egy szulfátos mosást, csak szulfáttal, semmi más káros összetevős samponnal.

Mikor szulfátmentes samponnal mosol hajat csinálhatsz hajmosás előtt 3 órával egy kókuszolaj-ricinusolaj maszkot. Szulfátosnál azért nem,mert a szulfát és a kókusz üti egymást.

Majd vizes hajadra hajpakolás. Rajtahagyod 15 percet, lemosod. Majd balzsam. Szintén 15. Ezután ha szárítod, hővédő. Majd hajolaj.


A balzsam és a pakolás közül ajánlom, hogy az egyik legyen proteines, a másik hidratáló.


Hajolaj elég kevés van ami szilikonmentes, nekem a szilikonosak jobban beváltak, hiába nem tesz jót a szilikon a hajnak.


Hővédő is 90%-ban szilikonos.

Ezek miatt ajánlott a szulfátos mosás is, hogy ne rakódjon le a hajadba a szilikon.


Legjobb minőségben Alfaparf, Olaplex, ilyenek a legjobbak, ezekben nem vagyok otthon.


Én drogériás termékeket használok, teljesen rendben vagyok ezekkel is.

Hajpakolásnak Garnier Banana Hair Foodot, balzsam Schauma Keratin Strong. Nekem a pakolásom hidratáló, balzsam proteines.

Pakolásnak proteinesnek tudom ajánlani a dm-ből a Balea rózsaszín tégelyeset, emellé én Hair Food balzsamot használnék.

Hővédő Syoss Keratinos.

Olajat én mindig váltogatom.


curlsbot oldalon meg tudod nézni az összetevőket, ha azt írja, hogy cgm approved akkor jó, ezt a pakolásoknál, samponnál, balzsamnál ajánlom.

2021. júl. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
90%

Miután nekem a bolti samponokkal meggyűlt a baja a fejbőrömnek, bőrgyógyászhoz mentem aki gyógyszertári keverésű sampont adott ami bevált a fejbőrnek de a haj többi részén a balzsam se segített. Aztán kikértem a fodrászom véleményét (nem tudom pontosan még mit végzett el de a lényeg hogy a természetes hajápolást preferálja) és ő adott egy sampont ami természetesebb és be is vált.

Én jelenleg azt a természetesebb sampont használom, meg hajbalzsamot a hajhosszra (nem tudom milyen hosszú a hajad de nekem a derékig érő) és ritkán hajpakolást. Hajvasalásnál pedig hővédő sprayt.

De az a javaslatom hogy fodrász véleményét kérd ki te is, ő biztosan tud mondani valamit ami a te hajadnak jó és akkor nem kell kísérletezned. :)

2021. júl. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
81%
Hajszárító (túl forró), hajfestés, napfény. Ezek azok a környezeti hatások, amik roncsolják a hajat. A kencék ártani nem ártanak, de ha nem küszöbölöd ki a felsorolt hatásokat, nem is érnek sokat.
2021. júl. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!