Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 26 évesen hatalmas ráncok...

26 évesen hatalmas ráncok szem alatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

26/N vagyok.

Kb. Egy éve hatalmas stressznek vagyok kitéve(rajta vagyok a megoldásán csak nem olyan egyszerű). Ennek következtében fogytam, nagyon nehezen alszom.


A szemem alatt pedig kb. Egy hónap alatt megjelentek ezek a ráncok, magyarul nem tudom a nevét de angolul "fine lines". Ilyen vékony, pici vonalak, az alapozó iszonyat kihozza, ha nem kenek fel akkor is látszik. Teljesen elment az önbizalmam.


Így is fiatalabbnak nézek ki(21 körül), viszont ez zavar.


Kenek rá ilyen bőrápoló olajat meg krémet.


Ez már örökre ott marad? Korombelieknek nem látok ilyet, csak egy külföldi ismerősömnek, de O is mindent kipróbált már rá. Vagy ez genetika? Azóta semmi önbizalmam, nem viccelek egy hónap alatt jött ki és nagyon sok...


2021. dec. 19. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

A ráncok ha már kialakultak, eltüntetni nem tudod őket, csak megelőzni a többi kialakulását.

Arctisztító, hidratáló krém, fényvédő mindennap, retinol, hialuronsav, c vitamin szérum

2021. dec. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd.

Van egy 23 éves kolleginám. Akinek szintén vannak pici, apró ráncok a szemei alatt (picit teltkarcsúbb a hölgy). Illetve vannak már látható finom vonalak a homlokán is.


Én 29 vagyok és nincs még ráncom.


Ez genetika. "Életmód". Itt nem arra gondolok, hogy Én vegán vagyok, meg egy grand master yoga guru, aki egész nap csak zöldséget eszik, meg meditál és sohase stresszel. Hanem arra, hogy Én például nem szeretek napozni. Utálom magam sütettni a napon. Nem cigizek. Két number 1. bőröregítő rossz szokás. Ezek nekem kimaradtak az életemből és ez bizony meglátszik a búrámon is. A bőrápolásra is csupán egy éve figyelek oda, nem túl nagy idő.


Amit tehetsz:

1. Próbáld csökkenteni a stresszt, mert bizony hatással van ránk külsőleg és belsőleg is (írtad, hogy ezen rajta vagy).

2. Bármily nehéz is, de olyan környezetet próbálsz teremteni magadnak, ahol tudsz aludni egy huzamban 7-8 órát. Ha ez nincs meg, akkor minden további erőfeszítés tök felesleges lesz.

3. Megbarátkozol a kis ráncaiddal, mert sajnos ami egyszer kialakult, azt csak nagyon-nagyon nehezen lehet korrigálni.

4. Eszel. Legyen benne rendszer. Reggeli, ebéd, vacsora. Nem cél a 45 kiló. Én munkahelyi stressz miatt nagyon lefogytam pár éve. Beesett és beteges lett az arcom (picit ráncos is). Azóta jobban odafigyelek, egyek (és mozogjak) és, hogy 165 cm-vel ne akarja 50 kg lenni, mert akkor nagyon gebe kinézetű vagyok. Azóta az arcom is sokkal jobban néz ki.

5. Napszemüveg. Télen is (ha erősen süt a Nap). A hunyorgás hihetetlenül felgyorsítja a finom vonalak megjelenését.

6. Arcápolás, bőrápolás. Tisztítás, hidratálás, mindennapi fényvédelem. Hidd el, a törődés meglátszik a bőrön (meg a nem törődés is).

7. Ne nyúzd a szemeid körüli bőrt. Ne dörzsöld. Sokan például támasztják a fejüket. Az is okozhat ráncokat, gyűrődéseket.

2021. dec. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%

Próbáld ki az arcjógát, angol nyelven sok jó videó fenn van.

Am szem körüli dolgokra szerintem a masszázs a legjobb, erre én a koreai masszás technikákat ajánlom. Én argán olajjal és shea vajjal szoktam. Nem mindegy hogy a hidratálót milyen mozdulatokkal viszed fel, ennek is nézz utána.

Én am elhagytam a glicerin tartalmú krémeket, csak shea vajat, rózsa vizet, természetes olajokat használak, 32 évesen sztem nincsenek csak apró szarkalábaim amik 23 évesen keletkeztek sajna.plusz az előttem szólóak is jókat írtak. Am most én vettem halkollagén port, elvileg az is nagyon jó a megelőzésre.

Meg hát sajnos van egy rossz hírem: ha nem akarod tovább rontani a helyzetet, akkor az alapozót el kell hagyni.én azt ajánlom hogy reggelente mondjuk jégjockàkkal és egy jó kis masszással frissítss fel az arcod, hosszú távon meghálálja magát.

2021. dec. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


Ahogy a 3-as írta. Sajnos a sminkelés nem a barátja a ráncoknak. Nem maga a mozdulatsor miatt, hogy kifestegeted a szemeidet, meg korrektort kensz a szemeid alá. Hanem a sminklemosás miatt. Amikor vattával, micellásvizzel "áttörölgeti" az emberlánya a szemkörnyékét.


Nem tűnik nagy dolognak, de hosszútávon nagyon sokat számít.


Én nem sminkelek, csak nagyon ritkán. Részben azért, mert béna vagyok hozzá, részben azért, mert akármivel próbálkoztam eddig, bedagadt tőle a szememim. Szóval inkább nem erőltetem a dolgot.

2021. dec. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%
3:as vagyok, a smink szerintem a sok kemikália miatt is rongálja az arcot,egy ördögi kört hoz létre,egyre csúnyább lesz tőle az ember,aztán többet kell belőle használni.
2021. dec. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!