Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Jogosan zavarja a fodrászomat,...

Jogosan zavarja a fodrászomat, hogy otthon magam festem a hajamat és csak vágatni járok hozzá?

Figyelt kérdés
Eddig 3 fodrászom volt, de most költözés miatt váltanom kellett. Még csak 2x voltam nála, de mindkét alkalommal beszólt, hogy dobozos hajfestéket használok. Nem jóindulatúan, inkább cseszegetve, meg furán vigyorog rajtam, megjegyzéseket tesz. Pedig semmi extra, olyan színűre festem, ami az eredeti hajszínemhez is hasonlít. Szeretek hajat festeni és mellesleg anyagilag is jobban kijövök vele, és amíg fent van a festék, tudok otthon mást is csinálni. Az előző fodrászaimat nem zavarta, legalábbis nem szóltak be, szóval nem értem.
2021. dec. 14. 17:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet csak azért csinálja, hogy hátha akkor innentől nála festeted és neki fizetsz érte. Amúgy semmi joga beleszólni, mindegy mi az ok, max kedvesen tanácsolhatná, hogy pl. szebb meg egészségesebb lenne, ha professzionálisan lenne festve, de semmiképp nem kéne ilyen stílusban megjegyzéseket tennie.

Ha nem szimpi emiatt, nyugodtan keress másikat.

2021. dec. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
Mert a lakossági termékeknél a marketingre költenek inkább, ellenben a professzionális termékekkel, ahol a marketing helyett a hatóanyagokra költenek. Valamint, ha később változtatni szeretnél a hajszíneden baromi sok idő és munka, a folytonos dobozos hajfestékek használta által a pigmentek nagyon mélyen fognak ülni a hajadban. Van olyan fodrász, aki szól érte, van, akit pedig nem érdekel.
2021. dec. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

A fodrász sokkal szarabb festéket használ, mint ami a boltban van, ketteske.

Azért szól be a fodrász, mert nem nála költesz el egy vagyont. Én 10 éve voltam utoljára fodrásznál, mert már elegem lett. Mindegyik csak ugatni tud, pletykálni, amire a fszom se kíváncsi, meg a konkurenseit szidni, ahelyett hogy odafigyelne arra, amit csinál. Egyik sem tudta befesteni a hajamat, mindegyik csak elcseszte, és akkor csodálkoznak, hogy inkább otthon megcsinálom magamnak. Milyen érdekes, hogy én meg tudom csinálni, pedig nem vagyok fodrász. A nagy részük kalap szart sem ér, csak a markukat tartják. Meg hallgathatom, hogy XY Mancikával mi történt. Nyócosztályos fakezű banda.

2021. dec. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Magában dohoghat miatta, de nem szólogathat be, ha meg akarja tartani a vendégkörét. Nem kellene megfeledkeznie róla, hogy szolgáltatóként dolgozik, és nem vagy köteles hozzá járni.
2021. dec. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Cseréld le ezt a fodrászt. Az enyém még meg is szokta dícsérni a hajam, ha netán befestem milyen jól áll. Vannak negatív és pozitív emberek. Ennyi. Másrészt meg aki évek óta magának festi a haját ugyan azzal vagy hasonló színnel, annak van már annyi tapasztalata, hogy meg feleljen a saját elvárásainak.
2021. dec. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne járj hozzá ha ilyen bunkó. Még fizetsz is a szolgáltatásért és közben bunkozik, ebbe a szakmában nincs ilyen, hogy beszologat! Az a szabály, hogy mindig a vendégnek van igaza, ha magadnak akarod festeni akkor fesd magadnak, de szerintem őt hagyd ott. Én nem adnék ki azért pénzt hogy sértegessenek. Nőként pont a lelki felfrissülésről kéne szólnia.
2021. dec. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan keress más fodrászt, járj olyanhoz, akivel jól kijössz! Én ha igénybeveszek egy szolgáltatást, akár pillás, akár kozmi, mindig kicsit pihenni, ki kapcsolódni is akarok. Amúgy sem vagyok az a harsány valaki, ha nem kedvesek velem, a végeredménynek sem tudok úgy örülni. Én többször váltottam fodrászt, de nem ezért, hanem pont azért, mert soha nem olyanra festették a hajam, amilyenre én szerettem volna. Pl. Sima melírt kértem (tudom, most nem divat, de nekem az tetszett), erre csinált nekem ombrét, olyan volt, mintha 10 centis lenövésem lenne, szóval bosszankodtam magamban. Az új, akihez járok, egy fiatal, vagány csaj, elsőre kicsit féltem is, mert úgy mentem hozzá, hogy már egy ideje magam festettem a hajam, csak amit elszúrt az elődje, hátul nem tudtam teljesen korrigálni, itt-ott sötétebb volt a töve. Ő nem haragudott sőt, mondta is, hogy nagyon jól megcsináltam, alig kell rajta valamit. Mióta megcsinálta a tőfestést, azóta is én festem, vágatni megyek hozzá és sosem kapok negatív kritikát sőt, szerinte jó fodrász lennék, ha kitanulnám. Egyébként sosem értettem, akinek ilyen a szakmája, némelyik miért nem kedvesebb kicsit az emberekkel (hiszen ők hozzák a hasznot neki!). Én is szolgáltatást nyújtok, de igyekszem mindig úgy, hogy az illető kitűntetve érezze magát, hiszen az az óra róla és az ő kikapcsolódásáról szól, ezért fizet meg és szerintem ez alap kellene, hogy legyen.
2021. dec. 15. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csak a pénzre fáj a foga. Elég gáz viselkedés.
2021. dec. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Menj más fodrászhoz. Ez egy s3ggfej, mit vigyorog, gúnyolódik?

Azt hiszi hogy majd hatással lesz rád és nála festeted be, több pénzt fogsz otthagyni.

Nekem néha megjegyzi a fodrászom ha új hajszínem van, de pozitívan, hogy milyen jó ez a szín, illik hozzám, stb. Ha le van nőve a hajam és úgy megyek vágatni, semmi negatívat nem szól.

2021. dec. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Megjegyzéseket nem tehet, max. szakmai tanácsot adhat, ha tényleg úgy látja, hogy az a festék különösebben károsítja a hajadat. Amúgy igen, a legtöbb esetben azért mondják, mert azt szeretnék, hogy náluk festesd. Egyébként meg nem igaz, hogy minden dobozos festék rosszabb, mint amit ők használnak. Nyilván márka, összetétel stb. ezer dologtól függ. A kellékesben kapható festékek sokszor nem sokkal drágábbak, mint a drogériások és a minőségük sem annyival jobb, sőt. Amúgy is a fodrászok nyilván szeretnek az alapanyagon spórolni, mert több haszon lesz nekik. Mikor én a bevált dobozossal festettem soha semmi baja nem volt a hajamnak, ellenben mikor fodrász festette, előfordult, hogy látványosan roncsolódott a hajam. A színt sem tudod olyan pontosan kiválasztani, abból választasz ami éppen van neki vagy ha mutatsz neki egy színt úgyis csak rábólint aztán rádkeni amilyen éppen van és a legközelebb áll ahhoz, nekem még soha nem találták el a színt, amit én szerettem volna, de még az se lett volna baj, de nem is tetszett soha a szín ami kijött meg nem állt jól. Egyszínű festést otthon is be tudsz kenni magadnak és sokkal alaposabban. Nekem sokszor foltosra csinálták, befogta a bőrömet stb. mert sokkal hanyagabbul keni be, mint te magadnak. Lehet a boltit jobban ,,beszívja" a haj (erre szoktak panaszkodni, hogy jaj azzal utána nehezebb dolgozni), dehát azért festem a hajam, hogy szép színe legyen, nem azért hogy 2 mosás után kifakuljon. Amúgy festett hajból ígyis-úgyis gányolnak, ha világosítani kell, azt le kell növeszteni h igazán jó legyen, szval tök mindegy. De fordított esetben is jártam már úgy, hogy a szőkített hajamat több tízezrekért festegették sötétre (gondoltam, h áldozok rá, h biztos jó legyen mert azért nem natúr hajat festek vagy sötétet sötétre), zöldre meg mindenféle színűre koptak 2 hét alatt, persze ezt nem mondták volna előre... Úgyhogy meguntam, bementem az első drogériába, vettem 2 doboz sötét festéket, rákentem és láss csodát többet nem volt vele probléma. Ja meg sokszor amúgy a fodrászok csak betanulják ezeket a dumákat, hogy a dobozos festék nem jó stb. aztán ezek csak szövegek, nem gyakorlati tapasztalatok... Azt már megfigyeltem, hogy magyarázat mindenre van :D Pl. ha magadnak fested, akkor azért sérült a hajad, ha ő festette és mondod neki, hogy sérült a hajad, akkor az azért van mert vékony szálú meg mittudomén valamit úgyis kitalálnak. Szóval csináld csak úgy, ahogy neked jó!
2022. jan. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!