Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ki hogy szabadult meg a...

Ki hogy szabadult meg a makacs fehér kis pattanás szerű “gömbögtől”?

Figyelt kérdés

Kérlek írjatok tippeket, lassan 30 vagyok, de egyszerűen semmi sem segít! Ha kinyomom jön a helyére 5, ha pedig csak hagyom magától begyullad, be pirosodik és rendes pattanás keletkezik!

Mi a titka?


2021. nov. 21. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelő arcápolási rutin. Napi kétszer arctisztítás, hidratáló krém, fényvédő. Ez egy alap rutin. Be lehet vezetni pattanás elleni szérumokat is. Ilyen a niacinamid, retinol, c vitamin ha vannak foltjaid, bha hamlasztó. Ezeket egyessével kell bevezetni a rutinba, nem egyszerre.

Érdemes elmenni vérvételre, fogorvoshoz, allergia vizsgálatra, endokrinológushoz.

Ételek amik pattanást okozhatnak az a tej, tejtermék, ez nagyon gyakori, a kávé, cukor, glutén.

Vitaminból pótold az A, B vitamint és a cinket.

2021. nov. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Évekig szenvedtem vele, mindenfélét kipróbáltam, de teljesen nem szűnt meg. Aztán rászántam magam, hogy ne egyek több tejterméket, mert több helyen is hallottam, olvastam, hogy egyeseknél ez okozhat bőrproblémákat és nekem valóban bevált, azóta sokkal szebb az arcom. Persze a bőrápolásra is odafigyelek továbbra is, de egyértelműen az étkezésre való figyelés segített a legtöbbet. Egy próbát megér.
2021. nov. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. nov. 21. 13:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem ami még sokat segített az a dupla tisztitas(először olajos lemosó, utána vizes bázisú arclemosó) és a hamlasztás. Először mindenképpen 5-10% koruliekkel próbálkozz(ez az aha savakra vonatkozik) és ha elhasznaltal belőlük több üveggel utána jöhet a 30%-os vagy évente egyszer a téli időszakban egy még magasabb százalékú kúrát lehet csinálni.


Nem biztos, hogy teljesen el fognak múlni, de nekem sokat javított a helyzeten.

2021. nov. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy rengeteg erre a célra készített terméket használtam, főként gyógyszertárból mint pl az eucerin. Voltam fogorvosnál, bőrgyógyásznál és allergia vizsgálaton. Gluténmentesen étkezem a páromból kifolyólag mert allergiás , Heti 1x hámlasztok fenyvédőzök és vitaminozok! Úgyhogy valószínűleg a tejtermék vagy hormonális probléma lehet a háttérben ☹️
2021. nov. 21. 14:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Kozmetikusnál tisztitokezeles illetve plasma kezelés nála vagy mikrodermabrázió.
2021. nov. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a folyamatos kinyomás, tisztítás és a mindennapi szoli tüntette el. Leginkább a szoli, mintha elvágták volna, többé egy se jött!
2021. nov. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!