Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől ilyen pattanásos az arcom?

Mitől ilyen pattanásos az arcom?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, igyekszem egészségesen táplálkozni, mozogni, odafigyelek a bőrápolásra, mégis ennyire pattanásos. Szerintetek mi lehet az oka?

A napi rutinom a következő:

Reggel: langyos vizes arclemosás, Revox niacinamid, 50spf fényvédő, La Roche Posay-Cicaplast


Este: Garnier rózsaszín micellás vízzel lemosás, ezután Balea Med arctisztító, néha este is szoktam a cicaplast-ból használni kicsit ha érzem hogy nagyon ki van száradva és “húzódik” az arcbőröm.


Sminkelni nem nagyon szoktam, direkt igyekszem kerülni az alapozót, púdert stb-t. Tényleg igyekszem vigyázni a bőrömre, csak tiszta kézzel érintem meg az arcomat, és mégis ilyen. Bőrgyógyásznál voltam 3 éve ezzel a problémámmal, fogamzásgátlót írt fel akkor amivel javult a helyzet, de lett más mellékhatása ami miatt nem szedem már egy éve és azóta megint ilyen az arcom.



2021. nov. 16. 13:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
2021. nov. 16. 13:54
 2/11 anonim ***** válasza:
41%

Ha nem sminkelsz, akkor minek a micellás víz, ami sminklemosó? 🤔


Mennyi vizet iszol egy nap?

Lehet, hogy valami összetevőre lehetsz allergiás.

2021. nov. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ritkán szoktam sminkelni, a micellás vizet akkor szoktam használni 😊
2021. nov. 16. 14:29
 4/11 anonim ***** válasza:
Vérvételen, endokrinológusnál, fogászaton, allergia vizsgálaton voltál már? Ha nem akkor mindenképpen menj el
2021. nov. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%

Csupán azért kérdeztem, mivel az esti rutinodat ezzel kezdted, nem írtad oda, hogy csak akkor használod, ha sminkelsz, mivel nem először olvasni itt, hogy valaki csak úgy használja a micellás vizet, pedig nem sminkkel.


Legalább te tudod, hogy mire való. ☺️

2021. nov. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 SAMSEPIOL ***** válasza:
100%

(A micellás vizet gyakran használják első lemosónak a tudatos bőrápolók, akkor is, ha nem sminkelnek. Ez a többször felkent fényvédő miatt jön kapóra. Első tisztításnak hívják.)

Azt írod, hogy este csak néha használod a cicaplastot. Hidratáló krém minden esetben kötelező az esti arcmosás után, teljesen mindegy, milyen a bőrtípusod.

A niacinamid jó hatóanyag, de rengeteg embernek pattanást okoz. Próbáld meg pár hétre elhagyni!

Kimondottan pattanásra való hatóanyag nincs a rutinodba. A niacinamid jó rá, de az inkább a tág pórusokon, és a zsírtermelés szabályozásában segít.

Érdemes lenne kipróbálnod egy szalicilsavas hámlasztót, esetleg retinolt. Ez utóbbi nem csak a pattanásokon, de a ráncokon is segít.

Látom, hogy tudatosan ápolod a bőröd, de nem olvastál kellően utána.

Ajánlom a skinsmart.hu-t, a skinsmart youtube csatornát, okosszépséget és skinsbyvivit az instagramon.

Amúgy fel a fejjel! Az én bőröm sokkal rosszabb. :D

2021. nov. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 SAMSEPIOL ***** válasza:
53%
És a hidratáló nem kötelező reggel, de ha kensz, akkor fényvédő előtt kend!
2021. nov. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%

Reggel és este is lemosóval mosd az arcod (pl. Cerave), a Garniert hagyd. Revox niacinamidet is felejtsd el szerintem, helyette este szalicilsav (pl. G&G). A LRP cicaplast nem konkrétan hidratáló, pattanásos bőrre szerintem sok. Helyette LRP effaclat duot használj este és reggel, igaz ahogy írták fényvédő mellé nem muszáj.

Ezenkívül nekem a hialuronos szérum segített nagyon sokat, kevesebb a pattanásom is, mióta használom. Én ezzel a rutinnal értem el szép eredményt. Hozzáteszem a kép alapján nekem úgy tűnik, mintha hormonális aknéd lenne, nem ártana vérkép, amit előttem is írtak. Ja és még egy tipp, este az Ilcsi ichtiolos korrektorját próbáld ki csak a pattanásra. Leviszi a gyulladást, szárítja a pattanást.

2021. nov. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem is hormonálisnak tűnik, de ajánlom a G&G szalicilját, akneroxid esetleg csak lemosósan, vagy fenthagyva konkrétan pattanásokra
2021. nov. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is pattanásos vagyok, mióta az eszemet tudom, bár nem ennyire, 28 leszek. Nekem ez így van és kész, kivizsgáltattam magam, mondjuk én szorongó típus vagyok, lehet a stressz az oka, meg mostanában az, hogy a macskámmal bucizok. :D
2021. nov. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!