Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 20 éves lányként milyen ez az...

20 éves lányként milyen ez az arcápolási rutin, mi hiányzik belőle?

Figyelt kérdés

Reggel: víz, micellás víz, nivea napfényvédő, pattanások elleni krém, revox niacinamid, avène cleanance


Este: micellás víz, pattanások elleni krém, heti 5x retinol a hegekre, avène cleanance, néha alverde szemkörnyékápoló


Kb. 10 naponta hámlasztok is.


Legnagyobb problémám a pattanások, illetve az azok után maradó hegek.



2021. nov. 12. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:
99%
A micellás víz nem arctisztító hanem smink lemosó, azt lenne érdemes lecserélni egy gél állagú tisztítóra.
2021. nov. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%

A micellás víz nem arctisztító, hanem smink lemosó és szétcseszi a normál bőröd. Ha mindenképp kell a sminklemosó akkor utána használj rendes arctisztítót is.

Pl. [link]

Érdekességnek meg: [link]

2021. nov. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
13%

Teljesen felesleges ez a sok kemikália. A pattanásokat a normális egészséges étkezés, megfelelő folyadékbevitel tüneti el, kivétel, hacsak nem allergiáról van szó.


31 éves vagyok. Tudod, hogy nekem mi az arcápolási rutinom?

Reggel és este hideg-meleg váltott vizes arcmosás, a sminkemet szappannal mosom le, ha nem jön le, akkor krémmel szedem le, menstruációs időszakban Garnier 3in1 terméket használok, ha kijön egy-két pattanás akkor arra Neogranormon kenőcsöt teszek.

Most 31. szülinapomra ezeket vette nekem párom a DM-ből:

[link]

[link]


Az arcom friss és üde. A mosolyráncokon kívül nincsenek ráncaim.

Nyáron a strandon pedig 50-es faktorú Nivea naptejjel kenem az arcom.


A sok kozemtikum nem feltétlen tesz jót az embernek, az egyedül csak a gyártóknak jó.

2021. nov. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
#3 ne reklámozd, mert hülyeségeket beszélsz
2021. nov. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%

#4

Hány km hosszúságú a te arcápolási rutinod? Azt hiszed, hogy csak azért, mert én nem olyan vagyok, mint te, akkor máris h..lyeséget mondok?

2021. nov. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

A mici vizet mindig mosd le, ne maradjon a bőrödön. Valami gél állagú kíméletes tisztítóval érdemes. Mindenképp kellene valami ami táplálja a bőrödet, mert minél tovább szárítod (például azzal a zsíros bőrre való tisztítóval) annál több zsírt fog termelni a bőröd és még pattanásosabb leszel. Egy olaj, vagy egy testesebb hidratáló mindenképp kéne estére. Illetve a retinol és a nia mellé szerintem nem kell még plussz pattanás elleni krém, inkább próbálj meg sok-sok vizet fogyasztani és sokkal több zöldséget.


Azért a kommentelőknek szeretném jelezni, hogy mindannyiunknak teljesen más a bőre. Nagyanyám például egész életében sminkelt és minden “vackot” rákent az arcára, senkinek nem volt több arcápoló terméke, mint neki és láss csodát, nyolcvan évesen alig van ránca. Ahogy olyan idős asszonyok is vannak, akik a hideg vizen kívül semmit nem használtak és szintén olyanok, mint nagymamám. Baromi sokat számít a genetika, az életkörülmény (pl stressz szint), a táplálkozás, a folyadék bevitel, stb. Ha valakinek durván pattanásos a bőre semmit nem fog rajta segíteni, ha valaki ide írja, hogy “hát én csak vizet meg dove szappant használok”. Ha ő ennyit használna csak még több pattanása lenne. Ne magunkból induljunk ki folyton, mert mindannyian mások vagyunk.

2021. nov. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Ezt a rutint olvasni is rossz volt.

Micellás víz felejtős, helyette reggel és este habzó lemosó. Este bha, vagy hialuron szérum, rá pedig hidratáló. Reggel lehet esetleg niacinamide, ha bírja a bőröd és fényvédő. A kevesebb néha több, bőven elég ennyi.

Ja és a drogériás, alkoholos, szárító termékeket kerülni kell.

2021. nov. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
C vitamin szérum egyáltalán nincs benne pedig az egyik legjobb a hegekre
2021. nov. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Reggel: víz, micellás víz, nivea napfényvédő, pattanások elleni krém, revox niacinamid, avène cleanance"


A "pattanások elleni krém" az mi pontosan? A retinollal nem szabad mindent összekeverni. A "nivea napfényvédő" az hidratál is? Ha nem, valami hidratáló se ártana.


Ilyen sorrendben használod? Ha igen, akkor legyen inkább úgy, hogy

-avène cleanance vízzel lemosva (ha a jó terméket találtam meg, akkor ez egy lemosó, amit le kell mosni használat után [link] vagy nem ez az?)

-pattanások elleni krém

-revox niacinamid

-nivea napfényvédő

(a micellás víz nem kell)



"Este: micellás víz, pattanások elleni krém, heti 5x retinol a hegekre, avène cleanance, néha alverde szemkörnyékápoló"


Itt a sorrend úgy kéne egy hidratálóval lezárva, hogy

-micellás víz, de csak ha sminkelsz

-avène cleanance (ha ez lemosó)

-retinol

-pattanások elleni krém (de csak ha szabad a retinollal együtt használni)

-szemkörnyékápoló

-hidratáló


"Kb. 10 naponta hámlasztok is."

Mivel? Ne fizikai hámlasztást csinálj, ha bírja a bőrőd, mehet gyakrabban.


A C vitamint én is ajánlom.

2021. nov. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Reggel ne hasznalj mici vizet,vagy lemosó vagy víz.Reggel utolsó lépesnek használj fenyvedőt.

Ajanlom a Skinsmart oldalt.Instan pedig skinsbyvivi és okosszépség oldalt.

2021. nov. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!