Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajfestés kockázatos vagy nem?

Hajfestés kockázatos vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kb. Éve, talán másfél, pontosan nem tudom… ki volt hidrogénezve illetve koktélozva a hajam (nem tudom pontosan az az eljárás mivel másabb a hidrogénezéstől) és azóta lett egy hatalmas lenövésem a szőke rész pedig már nem valami szép, be szeretném majdnem fekete barnára festeni dobozos hajfestékkel, otthon (Garnier Oksi 3.0 barnás fekete.)

Szerintetek mennyire kockázatos ennek tudatában befesteni a hajam? (Tisztában vagyok azzal, hogy kockázat mindig van, mivel a hajfesték egy toxikus anyag és jót nem tesz, de vajon árt annyira a hajamnak, hogy leessen, letörjön, olvadjon?)

(A hajam töredezett, mostanában elkezdett jelentősen hullani, száraz és vékonyszálú ráadásul hullámos és helyenként kimondottan göndör.)

A fodrászok által hatalmas negatív tapasztalatok terhelnek a kezeikből kiadott pocsék munka miatt, így nem tervezek fodrásszal színt váltani, engem csak az érdekelne, hogy ez az egy alkalmi festés bevállalható-e még vagy mellőznöm kellene?

(Sűrűn formázom a hajam egyébként, leginkább vasalom.)

Köszönöm!



2021. okt. 26. 20:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
49%
Nem. A kiszőkítés durva. A barna festés nem az.
2021. okt. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
69%

Hát... Ha ennyire nem értesz hozzá, én nem vágnék bele...szőkét befesteni nem olyan egyszerű ám. Vissza kell pigmentálni a hajat, különben bezöldülhet. A szőkített részek szinte biztosan hamarabb le fogják dobni a festéket. A végén meg lesz egy mocsárszínű borzalom a fejeden.

A hajadra is ráférne egy jó szakember, ápolni, vágni kellene.

Nem kell félni a fodrászoktól, csak nem a lakótelepi Mancikához kell menni, aki 1500-ért festi be kallossal, hanem olyanhoz, aki naprakész, érti a szakmáját, tudja mit csinál. Ja, ez nem olcsó, viszont olyan végeredménnyel jössz ki, amit szeretnél, nem olyannal, ahogy sikerült.

2021. okt. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
70%

A fodraszfestek is egy festékból és egy oxibol all aniket ossze kell keverni! Ugyan ez van a drogeriasban is!


Semmi ördögtől való nincs benne. A kutyulas meg akkor van, ha a színt kell korrigálni.


Amugy pl a syoss festéknél tapasztaltam azt, hogy be se fogja a hajat, az ősz szalak egy mosas után ujra őszek, de próbáltam már egy preferace rozsabarna árnyalatot is, és kb semmi koze nem volt a rozsabarnahoz.

2021. okt. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Úgy döntöttem befestem, szerintetek a friss, lenövésen kezdjem, ahol még sose volt festve vagy a szőke alján? (Alulról kezdeni azért félek, nehogy letörjön az alja.)
2021. okt. 27. 13:53
 15/15 anonim ***** válasza:
Először kend be a tövét mindenhol, utána a hatóidő felénél a szőkített végeket. Vegyél legalább 2 doboz festéket, nehogy túl kevés legyen. A száraz, szőkített rész biztosan több festéket fel fog szívni, ha keveset kensz rá, nem csak a színe lesz borzalmas, de foltos is lesz.
2021. okt. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!