Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajfestés kockázatos vagy nem?

Hajfestés kockázatos vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kb. Éve, talán másfél, pontosan nem tudom… ki volt hidrogénezve illetve koktélozva a hajam (nem tudom pontosan az az eljárás mivel másabb a hidrogénezéstől) és azóta lett egy hatalmas lenövésem a szőke rész pedig már nem valami szép, be szeretném majdnem fekete barnára festeni dobozos hajfestékkel, otthon (Garnier Oksi 3.0 barnás fekete.)

Szerintetek mennyire kockázatos ennek tudatában befesteni a hajam? (Tisztában vagyok azzal, hogy kockázat mindig van, mivel a hajfesték egy toxikus anyag és jót nem tesz, de vajon árt annyira a hajamnak, hogy leessen, letörjön, olvadjon?)

(A hajam töredezett, mostanában elkezdett jelentősen hullani, száraz és vékonyszálú ráadásul hullámos és helyenként kimondottan göndör.)

A fodrászok által hatalmas negatív tapasztalatok terhelnek a kezeikből kiadott pocsék munka miatt, így nem tervezek fodrásszal színt váltani, engem csak az érdekelne, hogy ez az egy alkalmi festés bevállalható-e még vagy mellőznöm kellene?

(Sűrűn formázom a hajam egyébként, leginkább vasalom.)

Köszönöm!



2021. okt. 26. 20:49
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Oksit írtam az OLIA hajfesték helyett.
2021. okt. 26. 20:50
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz a barna festéktől. A .00 jó választás, így biztosan nem lesz zöld. De a 3-as szerintem nagyon sötét. Nekem már az 5-ös is szinte feketének látszik.
2021. okt. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, pont a nagyon sötét lenne a célom! :)
2021. okt. 26. 21:10
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jó:)
2021. okt. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
31%
Én inkább fodraszfesteket javasolnek. Igira royal, alfaparf stb. Netről is tudsz rendelni. És ne egyből sötétre, hanem egy köztes szint valassz. Kell a pigment a hajadba, amibe bele tud majd kapaszkodni a sotetebb festek. És jobban megéri a minosegibb festekbe invesztalni, mint drogériás vacakba.
2021. okt. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Sajnos a hajkellékes fodrászati anyagok előkészítése hozzáértésem hiányában számomra nagyon kockázatos, nem mernék otthon én festéket előállítani. Illetve anyagilag jelenleg képtelen lennék finanszírozni ezeket a termékeket.

Ez a hajfesték amit választottam viszonylag erősnek minősül már a pigmentet illetően, (hozzá teszem kevéske hozzáértéssel, szerintem befogná az inkább aranysárgás szőke hajam, amibe van némi barna melir szórványosan.)

Persze nincs jártasságom (szakmai tapasztalatom) de azt kétlem, hogy nem fogná be, maximum idővel kopna. De ezt csak személyes véleményként tenném hozzá.

Itt a kérdésem inkább az volna, hogy a kissé megviselt hajam, ez a festés vezetne-e hajvesztéshez bármilyen értelemben, heti 2-3 hajvasalás mellett.

2021. okt. 26. 21:23
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

Én legalább 10 éve használok drogériásat (Loreal). Nem vacak. A hajam szép fényes, egészséges.

Festettem már többek haját profi fodrászkellékes festékkel. Semmivel se jobb.

Egy különbség van: drogériás előre ki van adagolva, nem lehet színeket kikeverni. De azt egyébként sem ajánlatos otthon, laikusként. Nem véletlenül van ráírva, hogy professzionális használatra.

2021. okt. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Már a professzionális használatra alatt a dobozos termékekre értendő vagy a hajkellékes termékekre?

Mert a dobozos hajfestéket nem szeretném mással kombinálni.

2021. okt. 26. 21:34
 9/15 anonim ***** válasza:

A fodrászkellékes van fodrászoknak.

A drogériás laikusoknak. Pont ezért van előre kimérve, kiadagolva.

2021. okt. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nem fog hajvesztéshez vezetni ez a hajfesték ill. hajfestés. Ha jól értettem. :)
2021. okt. 26. 21:50
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!