Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tudnátok kérlek valamit...

Tudnátok kérlek valamit esetleg ajánlani a zsíros arcbőrre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos én azok táborát erősítem, akiknek problémás bőrük van, az én esetemben zsíros és pattanásos bőrről van szó. Eleinte a homlokomon és halántékomon jelentek meg a pattanások, de 1-2 év elteltével valamiért áttértek az államra és a szám tájékájára, és egyre tanácstalanabb vagyok. A zsíros területeim azok a homlokom és állam, valamint a halántékom. Szerencsére olyan rosszra nem fordult a helyzet hogy a bőröm hámlásnak induljon, viszont elég kellemetlen ez az állapot. Kozmetikushoz eljárok, aki kiszokta tisztítani az arcomat és nagyon maximum 1 hétig nagyon szép és tiszta is bőröm, de utána kezdődik minden előröl és ez egyre jobban kiakaszt. Ezt a fajta arcmaszkot szoktam használni, hetente 3×: [link]

Valamint minden este fürdés után ezzel a mattító arcgéllel szoktam bekenni az a arcom és utána le is öblítem: [link]


Viszont sajnos ezek is csak egy bizonyos ideig tartanak. Van itt esetleg valaki aki hasonló problémával küszködik és esetleg tudna egy-két tanácsot adni, vagy valami praktikát aminek hosszabb az eredménye 1-2 hétnél? A válaszokért előre is hálás vagyok!


16/L



2021. szept. 26. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nem valami jó arcápolási rutin.

Ezt a garnier micellás arcgélt inkább sminklemosáshoz használnám. Ezen kívül egy gyengédebb tisztító kéne például a cerave hidrating cleanser. Kellene egy arckrém, mivel zsírosabb a bőröd ezért egy könnyedebb, nem túl zsíros krém. Ilyen például a the ordinary arckrémje. Pattanásokra, zsíros bőrre nagyon jó a niacinamid, BHA hámlasztó, retinol, foltokra c vitamin szérum.

Azt az arcmaszkot pedig amit most használsz, dobd ki inkább a kukába:D ha mindenképp arcmaszkot akarsz használni akkor esetleg az agyagmaszk ami jó lehet. Ez mélyen kitisztítja a pórusokat és segít a miteszerek ellen is.

2021. szept. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Szia! Hasonló gondokkal küzdök én is, viszont ami nekem bevált az a következő:

-Nem tudom sminkelsz-e, de ha igen, akkor a Garnier pink micellás vizével áttörlöm az arcom, ezzel a smink nagyrészét eltávolítom.

-Ezután, ahogy az előző is említette, Cerave Hydrating Cleanserrel vagy a Garnier Pure Active fekete arctisztítójával jó alaposan átmosom az arcom, ezzel eltávolítva a maradék szennyeződéseket és sminket.

-Én nem használtam minden nap szérumot, heti 3-4x max, de akkor a Revolution Beauty niacinamidos szérumát kentem fel. Egész jó volt, de ennyi pénzért az Ordinarys verziót érdemesebb megvenni.

-Végül valami vízalapú hidratálókrémet kentem fel, ilyenből használtam többfélét is, a lényeg hogy zsíros vagy kombinált bőrre való legyen, a minden bőrtípusos krémeket felejtsük el.


Ezen kívül az Ordinary piros BHA hámlasztóját használom havi 2-3 alkalommal, valamint ahogy szintén az előző is írta, agyagmaszk. Az minden retket kiszív az arcodból, ezért ajánlatos jól hidratálni utána. A legjobb a teljesen természetes bentonit agyag, én ezt használom [link]


Ez az én arcápolási rutinom, nem nagy szám, de nekem úgy, ahogy, de beválik. Próbáld ki, esetleg próbáld a későbbiekben más termékekkel a saját bőrödhöz alakítani. :)

2021. szept. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem írókkal, a CeraVe arclemosók nagyon jók. Én a Foaming Cleansert használom és bár nem teljesen tiszta a bőröm, sokat javított az állapotán. Emellett a CeraVe Facial Moisturizing Lotint is nagyon ajánlom, csak jót tudok mondani róla: könnyű, jól hidratál, nem zsírosít.

Pattanásokra esetleg valamilyen szalicilsavas spot treatmentet javasolnék, nekem nagyon sokat segít a már meglévő patik eltűnetésében. (Uriage Hysèac Paté SOS-t használok, ami agyagos-szalicilsavas, már-már "csodakrém", de elég borsos az ára, úgyhogy lehet van rá jobb alternatíva)


A granier fekete maszkról pedig csak annyit hogy évekig használtam, gondolva hogy sokat segítek vele és őszintén szólva amit abbahagytam a használatát sokkal jobb lett a bőröm.

2021. szept. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos tanácsot! Smink nálam annyit tesz ki hogy kihúzom a szemem szemceruzával, szempillákra szempillaspirál és szemöldök formálás. Alapozót nem szoktam használni, se korrektort.
2021. szept. 28. 18:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!