Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Iszonyat zsíros arcbőrrel mit...

Iszonyat zsíros arcbőrrel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
2021. júl. 21. 08:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Elmenni bőrgyógyászhoz ha olyan nagy mértékben zsíros
2021. júl. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyász,kozmetikus,ők ajánlanak megfelelő termékeket a kezelésre. Az egészséges életmód is csak javíthat rajta.
2021. júl. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Egyél kevesebb zsíros és olajos ételeket.
2021. júl. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Semmit.

Aki a bőrgyógyászt írta, annak üzenem, hogy jó vicc…🤣🤣🤣

Semmit nem tudnak kezdeni ők sem vele, nekem alkoholos, szárító kencéket írtak, amitől csak még zsírosabb lett az arcom. Sajnos erre nincs csodaszer, foggátló csökkentette nálam egyedül a zsírosodást (hormonokkal nem volt baj, pajzsmiriggyel sem). A “kedves” bőrgyógyász közölte velem, hogy ilyen a bőröm, örüljek neki, később fog öregedni. Köszi b+, ezért felesleges vagyonokat hagyni bárkinél is.

2021. júl. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha belsőleg mindened oké, akkor külsőleg niacinamide a zsírosságra, meg olajos lemosó, esetleg bha, de az komplikáltabb
2021. júl. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző írta, a niacinamide tényleg jó. Ezen felül fontos, hogy hidratáld a bőröd. Tévhit, hogy a zsíros bőrt nem kell hidratálni. Ha használsz egy számodra megfelelő krémet, akkor a bőröd nem érzi szükségesnek, hogy annyi faggyút termeljen. Ugyanez vonatkozik a nagyon matt sminkre is. Ha a bőröd úgy érzi, hogy szárítod, sok faggyút fog termelni.

Én ezt javaslom este:

1. Olajos lemosó

2. Vízbázisú (géles, habzó) lemosó.

3. Niacinamide

4. Egy jó hidratáló (ajánlom a LRP cicaplast b5 krémet)


Reggel langyos vizes lemosás, hidratáló (nem a cicaplast, hanem valami könnyebb, akár egy hialuronos szérum), és rá a fényvédő. Pl Eucerin oil control spf 50.

2021. júl. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsóhoz annyit tennék hozzá, hogy nekem a niacinamid sem segített és még ki is pattogtam tőle, persze egy próbát megér….

Viszont a LRP cica az zsíros bőrre iszonyat sok, az Eucerin pedig alkoholos, ezért nem javaslom őket. A zsíros bőrt pedig reggel is ajánlatos habzó arclemosóval lemosni, mert a faggyút a langyos víz nem távolítja el!

4-es voltam.

2021. júl. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hatos vagyok.

Nekem ezek beváltak, a cicaplast is, pedog elég zsíros bőröm van, ha nem figyelek oda. Talán az Akneroxid is közrejátszik, azt minden reggel használok (lemosom).

Az Eucerinben tényleg van alkohol, de egyedül fényvédőben elnézem, ha nem irritál. De nagyon egyéni, hogy kinek mi jön be.

2021. júl. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!