Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Egyszerre árat emelt az...

Egyszerre árat emelt az összes fodrász?

Figyelt kérdés

Biohairben 2700 volt eddig a férfi hajvágás, most 3300, egy másik fodrász ahová családtagom jár most 3000re emelt 2600ról...


Eddig se adtam nagyon borravalót, csak felkerekítettem, de így már nem is adok.


Mennyi akkor egy normálisabb szalonban egy hajvágás? 5k?



2021. szept. 21. 07:52
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
96%

Ember, a fizetést és az életszínvonalat kivéve minden emelkedik folyamatosan.

Nem tűnt fel? Év elején 5000 ftból több napra megfőztem…most örülök, ha 2 főre elegendő.

A benzin litere majdnem 500 ft…

Az építőanyag havonta drágul.

2021. szept. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

9 - te nagyon bolond vagy, de tényleg, esetleg jattból akarod megduplázni a fizetésedet?


Én fizetek egy szolgáltatásért, aminek megvan a kiszabott ára. Ebbe belekalkulálják a kiadások, fodrász bérét, és a nyereségüket is. Az rajtam múlik már, hogy adok-e plusz pénz vagy sem. Most is felkerekítettem 3500ra, de ennél többet nem adok.


Gyors példa, okostojás: elmész magán fogászatra, ahol közlik veled, hogy 95ezer ft lesz a kezelés ára. A fogorvos szintúgy alkalmazott, az asszisztens is. Mit csinálsz? Felkerekíted 100ra? Na ugye hogy nem. Ez csak belénknevelt kényszer..

2021. szept. 21. 11:55
 13/26 anonim ***** válasza:
8%
Igen én felkerekítem 100-ra például ebben az esetben
2021. szept. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
52%
13, akkor jó nagy idióta vagy, ugyanis az orvosok jól meg vannak fizetve, vagy egy normális orvos vagy bármilyen szolgáltatás megoldja másból is a bevételét, az sose jó megoldás egy szolgáltató részéről, ha az ügyféltől elvár dolgokat vagy bónuszt. A legjobbak meg szinte ingyen csinálják, aki pénzért csinálja az nem komoly szakember, és ügyfelei se lesznek.
2021. szept. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Szerintem csak a szokásos gyakoris álszent. Már azért nem is reagáltam rá, mert ilyen marha a világon kevés van :D


Akkor tegyük fel befizted a lakásod közös költségét, rezsijét stb, ott is ráhagysz pár %nyi borravalót? Nehogy kikapcsolják az áramot? :D

2021. szept. 21. 14:22
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

10-es: pl. a fodrásznak emelkedik az áram- meg a vízszámlája, a termékeket magasabb áron tudja csak megvenni, akkor értelemszerüen drágábbért tud csak szolgáltatni!

Csak ezt sok ostoba ember nem fogja fel, hogy a fodrász abból él, amit megkeres, és ha többet ad ki az üzletre, mint amennyi bejön, akkor éhenhal

2021. szept. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam adni, de kivagyok tőle teljesen. Szerintem készítsen olyan árlistát (ha ugye minden emelkedik), hogy ne kelljen elvárnia a borravalót.
2021. szept. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

16, az egy dolog, a vita most a borravalón van már :D


csak olyan hirtelen emelés volt mindkét helyen, ezért tettem fel a kérdést...

amúgy az áram meg a víz nem nagyon emlekedett mostanában.

2021. szept. 21. 17:36
 19/26 anonim ***** válasza:

Simán van 5 ezer egy szalonban, több is. Goglizd ki. Függ attól is hogy hol bérlők központi helyen a belvárosban bérlik a helyet, egy mellékutcában kicsit távolabb ahol kisebb a bérleti díj, vagy a fodrász a községben ahol lakik a saját házában van ki alakítva, ott nyilván nincs bérleti díj.

Nem csodálkozom, nekik is drágultak az eszközök, samponok, festékek, áram, fűtés stb. Nem az ő hibájuk, nyilván emelkednek az árak is.

Én se szoktam óriási borravalót adni. Sőt van hogy adok, van hogy nem, az hogy mennyit adok az is változó. Azt szokták mondani hogy 10%-ot illik, de én sokszor nem szoktam annyit, attól is függ hogy mennyire vagyok elégedett. Mert volt már hogy sokkal többet kért el a fodrász mint amit amit a többiek kértek a környéken (éppen szabadságon voltak) de olyan lassú volt hogy a többiek már kétszer levágták volna a hajam annyi idő alatt. Azt hiszem nem adtam borravalót. Mindig udvarias vagyok amúgy , csak sose érdekelt hogy bunkónak néznek a borravaló miatt. Időpont foglalással soha sem volt problémám.

2021. szept. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
73%
Ja igen még a Covid miatt sem tudtak dolgozni.
2021. szept. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!