Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit lehet tenni pattanás ellen?

Mit lehet tenni pattanás ellen?

Figyelt kérdés
Mostanaban egyre tobb jon ki es nem ugy tunik mintha meg akarna allni. Van erre valami krém? Vagy valami tippek?

2021. szept. 8. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Nekem semmi nem vált be, ez változó. Ha nem akarod, hogy elszabaduljon a pokol, akkor ajánlott bőrgyógyászhoz menni.
2021. szept. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Jó arcápolási rutin. Arctisztítás, hidratálás, fényvédő használata. Pattanásra nagyon jó a niacinamid, retinol.

A táplálkozásra is érdemes oda figyelni. Nekem a kávé és a tej okoz pattanást. De érdemes mérsékelni a zsíros nagyon fűszeres ételeket, szénhidrátokat, cukrot. Sok gyümölcs, zöldség. Rengeteg víz fogyasztás. Gyógytea közül nagyon jó a kamilla, csalán, zöld tea.

Ha olyan mértékben pattanásos érdemes kivizsgáltatni magad hogy nincs-e valami gyulladás a szervezetedben. Érdemes elmenni vérvételre, endokrinológushoz, fogorvoshoz, allergia vizsgálatra, bőrgyógyászhoz.

Vitaminhiány is okoz pattanást. Szedj A B C D E vitamint, kollagént, cinket.

2021. szept. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is bizonyos ételek okozzák. Nem bírom pl. az olajos magvakat, nyilván a csipszet sem, a gyorséttermi/nehéz kajákat.

Kérdéses, hogy mennyire stresszes az életed, mert én pl. megfigyeltem, hogy 1-1 vizsga előtt sokkal több jött ki az arcomon.

Menstruáció előtt is sokkal több van.

És igen, amit az előző válaszoló is írt, ha gyulladás van a szervezetedben, akkor több jelenik meg - ezt már egy egyszerű vérvétellel is kiderítheted.

Nekem bőrgyógyász számos kencét adott, semmi sem használt. Végül már citromfű teát írt fel egy másikkal kombinálva, de az sem használt. Azt mondta, hogy a legjobb megoldás az A vitamin nagy mennyiségű szedése lehet, de hosszú távon károsítja a májat, így inkább nem vágtam bele. Nem tudom mennyivel jobb megoldás, de elkezdtem szedni fogamzásgátlót, és mintha elvágták volna. 3 éven keresztül 1 darab sem jött ki az arcomon. Abbahagytam a párommal való szakításom után, sajnos azóta megint előjöttek. Nőgyógyász azzal nyugtat, hogy majd várandósság alatt és után megszabadulok tőlük.

2021. szept. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Háziorvos is tud felírni receptre pattanás elleni kenőcsöt.A lányomnak csak az segített,pedig már egy vagyont költött mindenféle drogériás krémre.
2021. szept. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!