Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lehet szalicilsavra érzékeny...

Lehet szalicilsavra érzékeny a bőröm?

Figyelt kérdés

Az utóbbi két hétben két új terméket is hozzáadtam a rutinomhoz. A Revox Just 2% szalicilsavat és a 10% niacinamide-ot. Ezek közül az egyikre tuti biztosan rosszul reagált a bőröm, mert azóta, hogy elkezdtem ezeket használni, sokkal több mitesszer, sőt már kisebb pattanások is vannak az arcomon, pedig nekem pattanásaim nagyon ritkán voltak, akkor is csak egy-egy.

Nem tartom valószínűnek, hogy a niacinamide-tól lenne ilyen a bőröm, ezért gondoltam a szalicilsavra, mert azért az kicsit irritatívabb anyag.



2021. aug. 4. 09:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

90%, hogy a nia miatt van, van, akiknek a bőre nem bírja.

Hagyd el azt.

2021. aug. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Oh, az szuper, most egy órája kentem be vele az arcom. xD Reggelente mit használjak helyette, ami akármilyen pozitív hatással lenne a kombinált, valószínűleg closed comedone-os bőrömre?
2021. aug. 4. 09:37
 3/11 anonim ***** válasza:
Hagyd el a niát és kiderül.
2021. aug. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Épp ma hagytam abba a niát 1 hét után, mert tele vagyok pattanásokkal és teli pórusokkal.


A szalicil nem csinál ilyet, sőt.


Én azelaint kenek (szintén Revox), eddig tetszik, felváltva kentem a niával, de most már csak ő marad.

2021. aug. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A krémmánián olvasd el a niás véleményeket. Az lesz a ludas.
2021. aug. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Most jöttem rá, hogy elsőre nem kellett volna minden nap feltennem. Esetleg ha hetente egyszer alkalmaznám, annak lenne értelme? Vagy az nem elég? Esetleg még akkor is pattanásosodnék miatta?
2021. aug. 6. 23:35
 7/11 A kérdező kommentje:
#4 Sajnos abban az azelain szérumban van Isopropyl Myristate, amit tapasztalatból tudom, hogy nem reagál rá jól a bőröm.
2021. aug. 6. 23:55
 8/11 anonim ***** válasza:

Igazából próbálkozni kell(ene), de annyira kivagyok a mitesszerektől, hogy én pár hétig biztosan nem fogom használni. Hűtőben tárolom, nem lesz baja.


Attól a másik összetevőtől milyen problémád lett?

2021. aug. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Uhh, most olvasom, hogy az Isoporpyl M.-nak a komedogén indexe 5... Szerintem azt fogom hanyagolni.
2021. aug. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon komedogén egy összetevő. Sajnos régen egy ezt tartalmazó krémtől szinte azonnal pattanásos lettem, még jobban, mint a niától.
2021. aug. 7. 12:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!