Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Csak engem bosszant a sok...

Csak engem bosszant a sok "tudatos" bőrápoló influencer?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben rengeteg jött szembe, ahol a bőrápolás fontosságáról hablatyolnak és ajánlatnak mindenfélét, amiben a legszomorúbb az, hogy tényleg ők is elhiszik, hogy jó, amit csinálnak és őszintén buzdítanak másokat is, nem csak a reklám miatt, az másik kategória. Ők komolyan elhiszik, hogy profi rutinjuk van. Főként anyukáknál látom.

Közben kókuszolajat használnak fényvédelem gyanánt, vagy nagyon max 30-as fényvédőt kizárólag nyáron, tonerrel mosnak arcot és társai. Mindezt egyfajta fellengzéssel, hogy hát ők tudják mi a tuti 🤣 Egyszerűen nem is értem


2021. júl. 5. 15:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
ha csak a bőrápolásra szorítkozna a fals influenszerek hatása...
2021. júl. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Mostanában a csapból is ez folyik, nyilván az influ-k is meglovagolják ezt.


Írsz egy pár példát? Akár privátban is? Én még nem futottam bele ilyenbe.

2021. júl. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
Hogy csak téged-e, azt nem tudom, engem mondjuk nem bosszantanak, mivel konkrétan ilyet nem ismerek.
2021. júl. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem is bosszantana, ha nézném, de nem teszem.
2021. júl. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

Ez nem az utóbbi időben jött be, a bőrápolás iránti érdeklődésnek többezer éves múltja van, és ugyanennyi ideje mondanak rengeteg baromságot is ezzel kapcsolatban.

Amúgy én is kivagyok ezen, amikor valaki tonert, arcradírtcés hasonlókat használva okoskodik, de valójában én is itt kezdtem (ahogy szerintem a legtöbb ember), úgyhogy mindig rájövök, hogy nincs jogom beszólni. Majd rájönnek ők is, hogy ezek a termékek rosszak/feleslegesek. Vagy nem. A legtöbb, amit tehetsz, hogy megpróbálod felhívni a figyelmüket a tévedésekre.

2021. júl. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Az én arcápolási rutinom az, hogy megmosom vízzel, és heti egyszer arcradírral. Meg ha néha felkenek egy kis alapozót, akkor este lemosom arctisztítóval.


Egy darab pattanásom sincs, nem tágak a pórusaim, szép a bőröm, évekkel fiatalabbnak szoktak nézni. Sok lány pont azzal cseszi szét a bőrét, hogy ötszáz féle kemikáliát ráken. Nem tesz jót a bőrnek. A kevesebb néha több.


Ja és azt tegyük hozzá, hogy a problémás bőrt soha nem kívülről kell kezelni, hanem belülről. A pattanások vagy hormonzavar, vagy ételintolerancia következményei, vagy valamilyen bőrbetegségé. Ki kell vizsgáltatni, ez a sok kencefice semmit nem old meg.

2021. júl. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

6-os, ez szép és jó, de valószínűleg a te bőröd genetikailag is jó, azért nincs vele gond és azért szép így is. Ez nem azt jelenti, hogy akkor mindenkinek így kéne csinálnia és a bőrápoló termékek pedig rosszak. Valóban van olyan, ami nem tesz jót (pl. erősen alkoholos dolgok szárítják), de van ami meg igenis jó és ha valakinek problémás a bőre, akkor szüksége van rá, hogy normális állapotúra hozza fel vele. Ha én a te rutinodat követném, borzalmas állapotú lenne a bőröm elég gyorsan, mert teljesen másra van szükségem ahhoz, hogy szép legyen.

Szóval ne abból indulj ki, hogy neked így is jó, akkor ezt mindenkinek így kéne csinálni. Nem lehet saját tapasztalatból kiindulni, mert nem mindenkinek egyforma a bőre.


A fő kérdésre meg csak annyit tudok mondani én is, hogy nem találkoztam még ilyennel. Azok közül, akiket követek és akiknek nézem a videóit, senki nem ilyen. Viszont megértem, hogy miért bosszant. Ha valaki valamihez nem ért, ne próbálja meg másoknak tanítani a hülyeséget. Csak azért, mert neki jó vagy rosszabb esetben azért, mert szponzorált videó és így ajánlania kell... Ez messze áll a tudatos bőrápolástól. Persze mindenkinek a saját dolga, hogy mit csinál, de legalább tartsa meg magának és ne mutogassa másoknak, hogy ezt így kell csinálni és ha követik az ő rutinját, majd nekik is tökéletes bőrük lesz.

2021. júl. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
11%

#7

Nekem sem volt mindig szép a bőröm. Amíg rá nem jöttem, hogy a tejtermékektől vannak pattanásaim, addig nekem is voltak. Ezért mondtam, hogy sokszor belül kell keresni az okokat, a kenceficék max tüneti kezelésre jók(vagy arra sem). Meg arra, hogy megtömd a gyártó zsebét vele.


A környezetemben is azt látom, hogy azoknak a lányoknak a legcsúnyább a bőre, akik sokat sminkelnek, sok szépségápolási szert használnak. Ez egy ördögi kör, egyre csúnyább lesz tőle a bőröd, ezért egyre több cuccot használsz...persze nem mondom, hogy nincsenek “csodaszerek”, de ha abbahagyod a használatát, ismét kijönnek a patik. Ezért nem árt hormon/allergiavizsgálat, de nem muszáj megfogadni a tanácsomat :D Mindenki csinál, amit akar, ha neked így jó.

2021. júl. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A 30-as fényvédővel egyébként nincs baj, csak sűrűbben kell újrakenni;)
2021. júl. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ettől én is falnak megyek, és az a poén, mikor közlik velük szakértők, bőrgyógyászok, hogy ezt meg azt a terméket piszkosul nem kellene reklámozni, mert minden, csak nem jó.


Annyira gáz, fingjuk nicns róla, nem szakértők, de tolják a hülyeséget.

2021. júl. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!