Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek melyiket hanyagolj...

Szerintetek melyiket hanyagoljam egyelőre?

Figyelt kérdés

Vettem 4 terméket a 'The Ordinary'-től:


1) Nia szérum (mitesszerek/tág pórusok, pigmentfoltok):

The Ordinary

Niacinamide 10% + Zinc 1%


2) Melanin termelést blokkoló szérum (pigmentfoltok):

The Ordinary

Alpha Arbutin 2% + HA



3) C-vitamin szérum (pigmentfoltok):

The Ordinary

Ascorbyl Glucoside Solution 12%


4) Retinol 1% in Squalane (anti aging, pigmentfoltok)


Természetesen ezekhez hozzájárul az arclemosó, napvédő stb.


A kérdésem az lenne, nem sok ez így egyszerre? Elég "szűz" vagyok a dologban, jó az ha most így nekiállok egyszerre használni az összeset? Ha nem, mit hanyagoljak szerintetek (egyelőre)?


Illetve: Sosem használtam retinolt. Lehet buta dolog volt, hogy az 1%-ost vettem meg rögtön elsőre. Vegyek inkább egy gyengébbet? Mit gondoltok?


Köszönöm szépen előre is a segítséget, tanácsokat.



2021. jún. 19. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha még egyiket se használtad, akkor nehogy egyszerre kezd el most az összeset magadra kenni. Egyesével kéne bevezetni őket a rutinodba, egyrészt azért, hogy a bőröd is tudja szokni, másrészt meg azért, mert így ha valamire nem reagálsz jól, akkor tudni fogod mi okozza a problémát.

Én úgy csinálnám, hogy most elkezdeném mondjuk a niát, használnám 2-3 hétig és ha nincs vele semmi gond, akkor jöhet a következő és így tovább. Ebben a sorrendben akár jó is lenne.

Retinol tényleg erős lehet elsőre, de ha eleinte majd csak ritkán használod (heti 1-2-szer) és rendeltetésszerűen, akkor lehet nem lesz vele probléma. Attól is függ, hogy mennyire érzékeny a bőröd.

2021. jún. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1 Nagyon szépen köszönöm!


Pont erre gondoltam én is, jobb a fokozatosság. A retinolt pedig még meggondolom. Nem néztem eléggé utána. 😏 Persze mint ahogy te is írtad, ha majd csak heti 1-2x használom, talán nem lehet gond belőle. De jó ötlet-e egy erősebbel kezdeni? Jó kérdés. 🤷🏻‍♀️

2021. jún. 19. 15:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Retinolból én gyengébbel kezdtem és még mindig azt használom (nekem még csak megelőzésre kell), de hámlasztóból rögtön egy közepes erősségűt vettem és nem volt vele gond. Csak olyan értelemben voltam vele fokozatos, hogy eleinte kevesebbszer használtam, mint ahogy itt neked is javasoltam. Nem mondom persze, hogy ez tuti mindenkinek jó módszer, hiszen nem egyforma a bőrünk, de ha tudod magadról, hogy nem kimondottan érzékeny és valószínűleg nem lesz gond, akkor kellő odafigyeléssel fokozatosan megpróbálhatod ezt is.
2021. jún. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#2 Én igazából pigmentfoltok miatt vettem meg leginkább. Na de mindegy, ez már így van. A bőröm nagyon fehér és érzékeny is. Jobb félni, mint megijedni alapon lehet jobb ha veszek egy gyengébbet.
2021. jún. 19. 16:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyesével, több hét különbséggel kezd el, a retinolt pedig majd ősszel, ha már nem süt a nap annyit.
2021. jún. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!