Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szörtelenítéshez kell nekem a...

Szörtelenítéshez kell nekem a segítség,valaki? (történetem leírása alapján)

Figyelt kérdés

Sziasztok<3

Segítséget szeretnék kérni szőrtelenítéssel kapcsolatosan.

16/L vagyok és úgymond molettebb testalkat viszont megvagyok elégedve magammal.(de rendszeresen edzem és diétázom szóval remélem sikerül leadnom pár kilót)

Strandon se zavarna hisz végre elfogadom magam és bátran mennék úszni barátokkal, viszont van egy hatalmas problémám amivel már egy jó ideje küzdök ami miatt vissza esett az önbizalmam is.

Problémáim vannak a szőrtelenítéssel főleg ott lent.Már nagyon szeretnék ott lent sima és szőrtelen lenni mint a barátnőim/osztály társaim.

Gáznak érzem hogy tiszta szőr vagyok mindenütt.

Lent már nagyon sok borotválkozási módszert kipróbáltam pl: hab, áztatás hogy puha legyen, borotválkozás utáni olajok(kókusz olaj/lavender),stb.

A baj hogy sose sikerült szépen leborotválnom, állandóan kiütéses,lila,vörös és amolyan "pattanásos/hólyagos" szerű dolgok keletkeznek.(readásúl nagyon viszket is néha)Általában bepanthennel bekenem pár napon át de így is csunya és kb 2 hét mire elmúlik teljesen de addigra újra csubakka leszek lent.

Nagyon kellemetlennek érzem ezeket a kiütéseket hisz tesin se merem átvenni a nadrágomat az öltözőben. Nem tudom hogyan de az osztály társaimnak olyan szép és sima a lábuk,karjuk és még ott lent is.(nem vagyok kukkoló vagy ilyesmi csak látom mikor öltöznek vagy mikor fürdő ruhába vannak).

A lábam és a karom más téma, azok nem zavarnak annyira, bár mindig kiütésesek lesznek ezek a területek is.(ha van tipped erre is elfogadom<3)

Gyantázással kapcsolatosan: megkértem anyukámat hogy vigyen el de ezt mondta: "A gyantázás nem jó, és fáj, biztos nem viszlek el!"

(pedig szerintem egy próbát megérne) A gyantázást a lábamra és a karomra értettem mert még nem mertem anyumnak elmondani hogy próbálkozom lent is a szőrtelenítéssel mert mindenkinek elmondaná(itt a falu népére gondolok,mivel mindent elmond másnak amit amúgy megkértem hogy ne mondjon el másnak).

Nagyon szeretnék szép és sima,szőrtelen bőrt.Szóval ha bárki tud valamit javasolni azt nagyon megköszönöm.

Nem tudom elképzelni a nyaramat ha ilyen csúnya ott lent, és abban is gától hogy lehessen valaha párkapcsolatom hisz szégyellem magam.

Előre köszönöm ha valaki segít<3



2021. jún. 13. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát..én csak a saját tapasztalataim tudom leírni.

A legelső borotválkozástól tényleg kipattoghat de aztán meg fogja szokni a bőr. Az jó ,hogy utána bepanthennel bekened, nyugtatja a bőrt.

Én úgy szoktam,hogy mikor már megnőtt annyira ott a szőr,hogy le lehessen borotválni akkor borotvahab vagy gélt használok nem túl sokat és mindenképp jó fajta borotvát használj. Nekem így mindig sima lesz,nem pattog már ki mondhatni szép a végeredmény ( persze másnapra már kevésbé) utána és is be szoktam kenni (én niveát használok).

Szóval az a tippem hogy nemrég kezdtél el ott lent szőrteleníteni és még nem szokta meg a bőröd a borotválkozást.

2021. jún. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ kipróbálom, lehet tényleg ez az oka és keresek valami jó borotvát is.
2021. jún. 13. 13:42
 3/5 anonim válasza:
100%

Azt sem engedi anyukád, hogy vegyél gyantát és otthon szedd le magadnak? Utána a pár szálat ami kinő esetleg le tudnád epilálni, ez egy tartós megoldás szerintem.

Ott lent pedig teljesen egyetértek az előttem szólóval. Még annyit ajánlanék, hogy borotválkozás előtt használj testradírt. Nekem az bevált, felpuhítja a bőröm, segít a benőtt szőrszálakkal, sokkal szebb, simább lesz tőle a bőröm.

Mindenhol szőrtelenítés után fontos, hogy a kezeid és lábaid kend be testápolóval, lent pedig valami nyugtató, hidratáló krémmel.

2021. jún. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Borotválástól nekem is mindig kipattogott. Semmi nem volt jó rá. Én elmentem gyantáztatni, igaz akkor elmúltam már 20 éves.

Anyukádat nem muszáj vinned magaddal, ez nem korhatáros. Én is kerül-fordul találkozok tizenévesekkel. Kérd meg kísérjen el a barátnőd.

Gondolom van telefonod, semmi más nem kell az időpont egyeztetéshez. Nem vagy már gyerek.

Ha meg kérdezi, hol voltál: a kozmetikusnál.

A gyantázás fáj, de simán kibírható. És nem is kell elsőre totál csupaszra, meg tudod beszélni a kozmetikussal, első körben csak bikini vonal legyen, aztán majd legközelebb többet.

2021. jún. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

4-es válaszolóhoz: ez jó ötlet köszönöm, lehet ez lesz a legjobb megoldás<3

2021. jún. 18. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!