Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Természetes módszer szőkítésre?

Természetes módszer szőkítésre?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Férfiként ez lehet lehet furcsa kérdés lesz,de... Egész gyerekkoromban, 16 éves koromig szőke hajam volt, aztán kifakult sötétszőkére/világosbarnára. Van valami természetes módszer visszaszerezni azt a hajszínt? Festés meg szőkítés kizárva.

2021. máj. 18. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen semmi természetes módszer
2021. máj. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Lehet találni neten több olyan oldal, ahol azt írják lehet citrommal, szódabikarbónával, fahéjjal és almaecettel is. Saját magam még nem próbáltam, így nem tudom mennyire igazak, de egy próbát megér.

Angolul biztos több mindent találsz és ott az is ott lesz, hogy hogyan kell ezeket használni.

Elvileg a frissen facsart citromlével, ha kimész 1- másfél órára a napra az sokat világosít rajta (de szárít is!)

Pontosabb infót nem tudok mondani, mert régen olvastam a cikket, de megkereshetem a linket, ahol én láttam.

2021. máj. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen én is olvastam párat, de jó lenne személyes tapasztalat. Sok helyen szó volt például a kamillateáról.
2021. máj. 18. 18:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha használnának ezek a házi praktikák nem költenének az emberek 20-40ezer Ft-ot egy szőkítésre.
2021. máj. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

Jobban utána néztem:

A nyers mézben van kis mennyiségben hidrogén-peroxid (amit szőkítésre használnak!) és világosabb hajnál jobban látszódik a különbség.

Sok olyan videót láttam, ahol szódabikarbónával keverték a hidrogén-peroxidot és ott elég jó eredményeket értek el (nem biztos, hogy mézzel is ugyan úgy működik, de elméletben kéne neki)

Mézet még szoktak fahéjjal keverni (meg néhol mondanak balzsamot, de az nem mindenhol van benne).

Olyan videó is volt ahol mézet, citromlevet és kamillateát kevertek össze, de ott nem mutatták az eredményt. A kommentek között viszont többen mondták, hogy működött a világosabb hajúaknak (sötét, mint fekete vagy sötétbarna nem).

Ebben a videóban pl. nagyon jól látszik a változás: https://www.youtube.com/watch?v=e3GjwcpWKw4

Amíg nincs kipróbálva addig úgyse tudja az ember.

Sok sikert!

(2. válaszoló vagyok)

2021. máj. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. máj. 18. 19:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!