Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nőtársaim, ti melyik módszert...

Nőtársaim, ti melyik módszert választjátok a szőrtelenítésre?

Figyelt kérdés

A botorválás több szempontból sem jöhet szóba.

Egy ideig jártam kozmetikushoz, de mind az új munkám, mind a kozmetikusom elköltözése miatt nehéz megoldanom, hogy eljussak szalonba, így magam szeretném megoldani.

Fájdalom és kivitelezhetőség tekintetében melyik a jobb az otthoni hideg/meleg gyanta vagy az epilátor?


Főleg az intim szőrtelenítés miatt kérdezem.



2021. máj. 5. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyanta mindenhol (láb, kar, hónalj, intim). Gyors, hatékony és tartós.
2021. máj. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Epilálok. Érzékeny a bőröm a gyantához és a seprűvénáktól is félek, inkább nem kockáztatok :D
2021. máj. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én meleg gyantát vagy epilátort használok, attól függ mihez van kedvem, vagy mire kell. Ha kisebb a szőr és keveset kell leszedni, akkor epilátor. Mert ez tisztább, egyszerűbb mint a gyanta, ami ugye a pici szőrt le sem szedi egyébként sem. Plusz ugye az epilátor azonnal rendelkezésre áll. Ennek hátránya viszont, hogy a túl hosszú szőrt húzza kegyetlenül, lassabban halad szerintem és sokkal jobban fáj is.

Ezért mikor sok és hosszabb szőrt kell leszedni, az meleg gyantával szoktam. Ennek hátránya, hogy meg kell várni, amíg a gép melegíti a patront, kell hozzá rendszeresen venni patront, lehúzócsíkot, olajat, amivel a végén lepucolod magadról és esetleg a melegítőről a gyanta maradványokat... Szóval ez sokkal körülményesebb ebből a szempontból és drágább is hosszútávon, mint az epilátor. Előnye viszont hogy szerintem kevésbé fáj és magával a szőrtelenítéssel picit gyorsabban lehet haladni, ha már gyakorlott vagy.


Ja, még ami eszembe jutott: az epilátort pofon egyszerű használni, akárki képes rá. Gyantázni viszont meg kell tanulni, és egyébként ismerek olyanokat, akiknek valahogy nem megy. Mert magadat nem is biztos, hogy le tudod gyantázni mindenhol. Nem mindegy ugye milyen irányba kened fel, hogy simítod rá a csíkot, hogy feszíted meg a bőrt, hogy téped le. És nem igazán lehet vele szarakodni, gyorsan kell csinálni az egész procedúrát, különben nem fogsz tudni a meleg gyantával rendesen szőrteleníteni. Hideg gyantát venni meg jóformán semmi értelme, legalábbis szerintem.


Bikinivonalra amúgy mehet epilátor és gyanta is, konkrétan intim helyen meg csak gyantázni érdemes, bár én ott borotválok.

2021. máj. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Epilátort használok. Nagyon lassan nő a szőröm, és kevés is van. Az intim részeken nem, mert nekem nincs baj a borotvával. Erre nem tudok válaszolni.

Ha nem hagyod nőni nagyra a szőrt, csak minimálisra, akkor nem fáj annyira, és gyorsan is megy. Nekem ez vált be. Gyantával nem szeretek macerázni.

2021. máj. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

Philips lumea. Havonta villantom, 3 naponta borotválom. Nagyon kevés és nagyon gyenge szőr növekszik úgyhogy semmi kipattogzás. Láb, kar, hónalj, intim.

Gyárilag vastag fekete szőröm (volt).

2021. máj. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!