Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » IPL szőrtelenítésnél ezt hogy...

IPL szőrtelenítésnél ezt hogy lehet megcsinálni?

Figyelt kérdés
Vettem egy IPL házi szőrtelenítő gépet, több helyen is használom, szóval nem volt pénzkidobás, de az egyik helyen nem értem. Az államon is nő pár szőrszál, amik sajnos jobban megerősödtek, amikor csipesszel kiszedtem őket. Viszont a gép használati utasításában szerepel, hogy előtte le kell borotválni a szőrszálakat, gyantázás, csipeszezés nem jó (egy hónappal előtte nem lehet gyantázni, csipeszezni). Közben azt is írja, hogy az arcon is használható. Na, de nem fogom borotvával levágni ezeket a szőrszálakat az arcomon, akkor még jobban megerősödnének. Akkor mégis hogy lehet ezt arcon használni?

2021. ápr. 23. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Az én IPL -em használati utasításában az áll, hogy 24 órával a kezelés előtt kell gyantázni, az egy hónap nekem nem tűnik reálisnak. Philips Lumea -m van.
2021. ápr. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Nem erősödnek meg, én évek óta borotválom az arcom, és nem erősebb.


Krémmel szedd le, ha az a lelkednek jobb, de a szőrtelenítő krém ugyanazt csinálja, mint a penge, csak nem fizikálisan, hanem kémiailag.


Ugye azért nem szabad gyantázni, csipeszezni, mert olyan elven működik, hogy a sötét elnyeli a fényt. A sötét itt a szőr. Ha tövestül kitéped, teljesen feleslegesen villogtatsz.

2021. ápr. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Nem erősödnek meg, én évek óta borotválom az arcom, és nem erősebb."


Sajnos ezzel van rossz tapasztalatom. Nme az arcomon, de a hasfalamon volt olyan, hogy borotválás hatására erősödött meg a szőr, úgyhogy nem merem. Tudom, hogy sokan mondják, hogy nem fog tőle megerősödni, de ez a tapasztalatom. Attól függ, mit értesz megerősödés alatt. Nem lett sűrűbb a szőr, az tény. Viszont a korábban szőke szálaim feketék és vastagok lettek. Ezért is akarom szőrteleníteni, eleve csak a fekete szálakat lehet.


"Ugye azért nem szabad gyantázni, csipeszezni, mert olyan elven működik, hogy a sötét elnyeli a fényt. A sötét itt a szőr. Ha tövestül kitéped, teljesen feleslegesen villogtatsz."


Igen, de egy idő után visszatermelődik, és visszanő. Tehát tulajdonképpen csak ritkábban érdemes villogtatni, nem?


"Az én IPL -em használati utasításában az áll, hogy 24 órával a kezelés előtt kell gyantázni"


Ez érdekes, mert én is úgy tudom, ahogy a második mondja.


Köszi a válaszokat.

2021. ápr. 25. 12:57
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, de egy idő után visszatermelődik, és visszanő. Tehát tulajdonképpen csak ritkábban érdemes villogtatni, nem?"


De le van írva, hogy milyen időközönként érdemes villogtatni, és lehet, hogy a visszanövés lassúsága miatt eltolódik. Ha most kitépek egy szálat akárhonnan, személy szerint nem tudom megmondani, hogy mikor van a bőr alatt már annyi fekete, ami elnyelné a fényt.

2021. ápr. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi. De amúgy a gyakoriság nem számít, igaz: ha mondjuk ritkábban csinálom, csak későbbr elesz kész, de nem lesz tőle eredménytelenebb?
2021. ápr. 25. 14:39
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg az történt, hogy láttad, hogy szőrös, ugyan még csak szőke volt, de ugyan úgy megerősödtek volna idővel. Nem hiszem, hogy a borotva okozta volna, pusztán egybeesés. Levágtad a szőr végén, neki oly mindegy mi történik vele még csak tudomása sincs róla. Emiatt szerintem nem kell parázni. De egyébként meg, ha még nem is hiszed el sem a temérdek cikknek, ahol orvosok, bőrgyógyászok mondják el tanulmányaikat és még ha valóban úgy lenne, hogy erősítené, akkor sincs okod a parára, mert az IPL miatt semmiképp sem fogja. Idővel összes eltűnik, gyengül :)

Kiszedni pedig nincs értelme, mert akkor maga a technológia miatt hatástalan.

2021. ápr. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi.


Tudom, hogy sokan ezt mondják, orvosok, hozzáértő emberek, de több helyen is ezt tapasztaltam. Lehet, hogy idővel megerősödött volna, de ez már felnptt koromban történt pl. az arcomon, a hasamon tinédzserként, arról még elhiszem, hogy idővel megváltozott volna. Mindegy, ez van.


És neked mennyi idő után érezted, hogy az IPL hatásos? Bikinivonalom használom egyelőre, és talán valamivel ritkásabb lett, de nem vagyok biztos benne. Kb. 1-2 hónapja használom.

2021. máj. 1. 15:29
 8/8 A kérdező kommentje:

Illetve még arra nem kaptam választ, hogy ha csipesszel csinálom, és látom, hogy kezd visszanőni (mert az utasítás szerint 1-2 mm-es lehet a szőr), akkor is hat a fény, csak gondolom, ritkábban lehet akkor használni, ugye?


Nem ellentmondani szeretnék, csak szeretnék minden lehetőségről tájékozódni.

2021. máj. 1. 15:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!