Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Heti 1 hajmosás az jó, vagy...

Heti 1 hajmosás az jó, vagy rossz?

Figyelt kérdés

Nagyon töredezett, száraz volt a hajam, ezért levágattam nagyon rövidre. Mivel alapból rondán göndör hajam van, ami kb akkora mint egy oroszlánsörény, kénytelen vagyok vasalni.

Ezért is szeretnék heti 1x hajat mosni, mert akkor csak hajmosás után vasalnám ki 160°C-kal ... persze hővédővel, és használok hajvégápolót is ...



2021. márc. 12. 07:35
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Heti 3 fejborotválás sokkal jobb szerintem.
2021. márc. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen a hajad. Nekem 3. nap már vállalhatatlanul zsíros, viszket a fejbőröm, minden baja van de anyunak soha nem zsíros szóval neki elég heti 1x megmosni. Ha nem néz ki gázul a hajad akkor minek mosnád többször a szükségesnél?
2021. márc. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem néz ki gazul. Végülis igazad van utolsó , köszönöm ! :)



Első valaszolonak pedig üzenem , való életben nem tudod elrejteni a neved trollkodásnál :D

2021. márc. 12. 08:28
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem masnap mar vallalhatatlan! de ha tehetnem en is heti egyszer mosnam



hajegyenesites illetve szaritas elott viszont mindenkepp hasznalj hovedo spray-t, hogy ne roncsold a hajszalaid!


nem probalod ki,hogy gondorre szaritod a hajad? ha megfelelo termeket teszel ra, a furtok lehetnek szep szabalyosak is..

2021. márc. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Nagyooon együttérzek veled. Ugyanilyen hajam van, ilyen oroszlán.


Az én hajam olyan, hogy a vége száraz, és ha vasárnap este mosok hajat, akkor ilyen péntek-szombatra már látszódik, hogy zsírosodik a teteje.


Én úgy csinálom, hogy megmosom a hajam, teszek rá sampont és/vagy hajpakolást, aztán azokat kimosom és olyan 10-15 percig törölközőbe csavarva kicsit kiitatom belőle a vizet, mert akkor utána kevesebbet kell rajta szárítani.


Utána alacsonyabb hőfokon előszárítom a hajam (nem fésülöm, csak az ujjaimmal beletúrok), ami olyan 3-5 perc (nekem viszonylag hosszú hajam van). Utána egy leallítom a hajszárítót, és lassan hajkefével elkezdem kifésülni egyenesre. Miután ez kész, újra bekapcsolon a hajszárítót és egy hengerkefe segítségével lassan elkezdem fésülni és szárítani. Nekem ettől egyenesebb lesz, és nem lesz olyan oroszlános. A végén hajápolót teszek a hajamra. Nyilván nem lesz szövegyenes a hajam, de egyenesebb lesz és nem lesz borzas a teteje.


Nem tudom milyen hosszú a hajad jelenleg, de mint említettem, nekem viszonylag hosszabb. Én is sokszor nekiesnék a hajvasalóval, viszont az nagyon roncsolná a hajat. Ha mindenképpen ezt választod, használj hajvédőt és hajápolót. Velem sokszor van olyan (főleg amikor már zsírosodik), hogy inkább valahogy befonom a hajam vagy összekötöm, de ezt akkor is csinálom, amikor göndörebb, de nem akarom vasalgatni. Így nem is látszik, ha annyira zsíros+ nem kell megmosnom a hajamat= nem teszem ki újabb hőnek.


Még annyit a végére, hogy próbálj ki olyan sampont és balzsamot, ami göndör hajra van. Mert lehet alapból szép hajad lenne, csak rossz sampont használsz rá:)


Ha van még valami, nyugodtan kérdezz


17/L

2021. márc. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szintén sörényes lány vagyok😀Alapvetően göndör, száraz hajam van.


Kitapasztaltam, hogy akkor lesz selymes vasalás után, ha legalább 4-5 réteget külön-külön vasalok és kicsi tincsenként haladok(régebben lusta voltam hozzá és csak 2 réteget vasaltam külön, hát borzasztóan száraz és szálkás maradt), és nem szabad sokáig rajta tartani a vasalót, inkább húzd át egy tincsen kétszer gyorsan, mint egyszer lassan. Előtte hővédő olajat szoktam ráfújni, utána hajvégápoló olajjal kenem be. Időigényes dolog, de nagyon megéri, utána 3 napig full selymes a hajam. Nagyjából 4 naponta szoktam megmosni, mert addigra már zsírosodik, így 4-5 naponta vasalom is, de nem vettem észre, hogy károsítaná. Hátközépig ér a hajam és Karácsony óta nem vágattam belőle, mégsem töredezik.

24L

2021. márc. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyi, hogy én nem szoktam megszárítani. Hagyom magától. Szerintem a durva hajkefével beszárítani és még hőnek is kitenni többet árt, mint a vasaló. Legalábbis én így vettem észre a hajamon.
2021. márc. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat ! :) Megfogadom a tanácsaitokat !!!
2021. márc. 12. 14:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem egyenes hajam van, sajnos zsírosodik de így is heti egyszer mosom. Az a furcsa, hogy sokkal jobban kiszárad az alja mire letelik az egy hét (addigra már csak összefogva hordom, mert felül botrányos) viszont nem törik úgy le, mint a heti kétszeri mosásnál. Szóval furcsa, de nekem bejött ez a módszer.
2021. márc. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!