Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Otthon hajfestés segítség?

Otthon hajfestés segítség?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Szőkített ombre jellegű hajam van, sajnos már elég sárga a szőkített rész. Hirtelen felindulásból eszembe jutott mi lenne ha itthon egyedül megpróbálnám befesteni, sötétebbre szeretném így nem kell szőkíteni.


Kérdésem: tudtok ajánlani NEM gagyi, NEM dobozos festéket? láttam jó párat ami professzionális használatra van, mennyire rizikós egy olyat bevállalni itthon? Mindenképp szeretném ha szép lenne a végeredmény, és volt már dobozossal festve a hajam és nagyon gyér lett a végeredmény.


Ezt néztem egyelőre:


[link]


Ez félig állandó így talán nagy kárt úgysem tennék benne. Tudtok véleményt mondani erről, vagy akar ajánlani más márkát?


Illetve van valami amire külön figyelni kell esetleg? Vagy annyira nem lehet elrontani?


Nagyon köszönöm :)



2021. márc. 11. 15:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Mit műveltek a hajatokkal, hogy nem bírja a dobozos festéket?
2021. márc. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A dobozos festékkel épp az a probléma, hogy úgy van kialakítva a formulája, milyen mennyiségben adnak hozzá pl peroxidot, hogy bármely hajtípuson elérjen feltűnőbb változást, mindegyiken "működjön". Ez viszont azt jelenti, hogy ugyanolyan erősségű anyagokkal fog találkozni egy 8as színmélységű, vékony szálú, ritkás hajkorona (ami nem feltétlen igényelne pl 30%os oxit ami a legtöbb dobozos szőkítőben van), mint egy vastag szálú, 3as mélységű,dús amihez meg kellhet, ahogy a haj porózussága sem mindegy festés szempontjából.

Tehát ugyanaz a dobozos festék teljesen jól működhet valakinek a haján, míg mást tönkre teheti. Az a baj vele, hogy nem személyre szabott, n lehet rajta változtatni.

2021. márc. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nekem az a legnagyobb bajom velük, hogy nem azt kapom amit ígér. Meg aztán igen, az oxi sem mindig mindegy és szeretem tudni milyennel keverem.
2021. márc. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Pont ezek miatt ha drogériában vettem bármit is az félig állandó volt vagy pár hajmosassal kijött. Arra jó szerintem, hogy pl a színes árnyalatokat teszteljem a hajamon (így volt más vörös, zöld és kék is), de rendes állandó dobozost nem vennék soha (1x vettem az elég is volt).
2021. márc. 12. 12:40
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem azt kapod, amit ígér, de hát erre ki számít? Ezért nem szeretem a krémmániás pontozásokat sem, mert senki nem veszi ezt számításba.


Én pontosan tudom, hogy ha veszek egy 7-es festéket, akkor az olyan 3-as lesz a szőke hajamon. Ez nem a Garnier hibája. Ahogy az sem az Ordinary hibája, hogy kipattogzom a retinoltól.


Azt meg ne mondjátok, hogy csak a dobozos rossz, mert nekem pont az volt a legrosszabb, amire esküdözött a csaj, hogy jó lesz. Szépen kimérte, mi kell, mutattam, milyen legyen, adott jó drága professzionális festéket. 8.3-as volt, ami egy ilyen rezes, aranyos szőke. És sötétbarna lettem tőle. Csak abban plusz öröm volt, hogy az árából vehettem volna 4 dobozosat, amiből visszaállítom az eredetit.

2021. márc. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Utolsó persze, nem beszélve arról fodrasz is rontotta már el úgy a hajam hogy kozepbarna helyett rézvörös lett a hajam. Nem gondolom én speciel hogy CSAK a dobozos rossz, de nekem azzal is volt negatív tapasztalatom és hiába van home office nem merem rávenni magam most, hatha felremegy😂
2021. márc. 12. 20:58
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!