Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi vált be ha pattanásos az...

Mi vált be ha pattanásos az arcotok?

Figyelt kérdés

Nem szoktam agyon sminkelni a bőrőmet, csak bb krémet teszek rá (főleg a rosszabb napokon és ha megyek valahova). Igazából nagyon arcápolási rutinom sincs, nem szoktam kenni speciális dolgokkal. (a sminket sminklemosóval szedem le, ha száraznak találom a bőrőm bekenem rendes testtápolóval, ha pattanás után sebes az arcom bekenem neogramormonnal mert néha leviszi, és ha csúnya az arcom alo verát szoktam rátenni ami általában szépíti). De így is előjönnek a pattanásaim (azt hiszem leginkább menstruáció után, de valamikor csak úgy is), leginkabb homlokomon meg mostanában a bajszom helyén meg az államon is néha (valószínűleg a maszk miatt). Az a gond, hogy néha már a legkisebbet is kinyomom, vagy elkaparom és utána napokig csúnya. Nem tudom hogy ezen hogyan kéne változtatnom? Mit kéne máshogy csinálnom? És ha már kinyomtam a pattanást mivel kezeljem (pl ha hegesedik)? Mit tudok tenni, hogy ne jöjjenek elő a pattanásaim? Nektek mi vált be arcápolás terén?

Nagyon szeretnék már szép arcot, amin nincs ragya többé (mint 1-2 embernek, akinek makulátlan arca van minden erölködés nélkül), szóval szívesen fogadok bármilyen segítséget :)

19 / l



2021. márc. 9. 23:17
 1/8 anonim válasza:
27%
Nem vagyok szakerto, de par tanacsot tudok adni. Ne nyomkodd az arcod minden heten mert csak rosszabb lesz es probald meg minel kevesebbet fogdosni az arcod. Probalj meg beszerezni egy jo minosegu lemosot es egy arc radirt, de ne olyat amihez van ilyen masszirozos ize a végén mert azzal csak artasz a borodnek. Az arcradirt hasznald kb. hetente a lemosot meg minden nap. Ha kiszarad kend be kremmel, de szerintem a testapolot ne kend az arcodra viszont az aloe veras dolog jol hangzik! Remelem egy-ket dologban tudtam segiteni. Es a legfontosabb a rendszeresseg!! Nem egy honap mire valakinek tokeletes lesz a bore! Kitartast!
2021. márc. 10. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
39%
Az elso vagyok. Meg eszembe jutott hogy vannak akiknek az is kozre jatszik hogy mit esznek. A zsirosabb, egeszsegtelen etelektol is lehet, hogy kijonnek a pattanasok, stb az arcon!
2021. márc. 10. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%
Van akinem el mult mikor elhagyta a tejtermeket, vagy hust
2021. márc. 10. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
2 liter víz, sima Nivea krém, fogamzásgátló és miteszer eltávolító pálca.
2021. márc. 10. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Na az első legfontosabb az lenne hogy találj valami arcápolási rutint. A testápoló nem a legjobb mert lehet túl zsíros az arcodnak, inkább rendes fényvédős arckrémet keres. Nekem pl bevált az ami hialuron savat is tartalmaz mert hidratál de nem túl zsíros a bőrömnek (bár nekem szerencsére sosem volt semmi bőr problémám max 1-2 miteszer)

Aztán ott van a niacinamid is. Az nagyon jó a pattanásokra de azt egy már jól bevált bőrápolási rutinba illeszteném csak be.

Az arcradírt kb felejtsd el. Illetve ha mégis használsz akkor, valami jobb fajtát vegyél, olyat ami nem miteszerképző és apróbb szemcsés. Amúgy jobban jársz ha Aha-val hámlasztasz de az maximálisan megköveteli a fényvédő használatát.


Meg esetleg ha kinyitnak a kozmetikusok menj el egy bőrtísztitásra. Hidd el megéri és utána lehet neked is könnyebb rendben tartani a bőrödet. Meg a kozmetikus biztosabb tanácsot tud adni mint mi látatlanba.

2021. márc. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

Kaptál pár jó haszontalan tanácsot. Arcradírt teljessen iktasd ki az életedből. Testápolót nem kenünk az arcunkra, nem azért van. Ne nyomkodd a bőrödet, könyörgöm!


Semmi extra és különleges sincs egy alapápolási szettben.

Kell neked egy bőrkímélő arclemosó (nem habzó, alacsony ph-s, alkoholmentes). Mondjuk a Geek and Gorgeous márka Jelly Joker nevű lemosója. Egy tonik, ami segít a ph-t visszaállítani. Geek and Gorgeous Liquid Hydration. Egy jó hidratálókrém (must have, akkor is, ha van pár pattanások). Rengeteg féle van. Nekem ha elfogy a jelenlegi hidratálom, akkor a koreai krémek háza táján fogok körbe nézni. Jó ár-érték arányban vannak és rendkívül jó minőségüek. Egy jó fényvédőkrém, aka nappali hidratáló. Ez az egyik legfontosabb. Az a jó fényvédő, amit minden áldott nap szívesen magadra kensz.


Honnan?


Tudom javasolni a skinsmart.hu-t. Nekem eddig mindig, minden rendben megérkezett tőlük. Rengeteg hasznos cikk van az oldalukon kezdő és haladó bőrápolóknak.

[link]


Itt vannak K-beauty terméket forgalmazó webshop:

[link]

[link]

[link]

[link]


Tessék elindulni és ápolni a bőrődet.

2021. márc. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
66%
Nekem az bevált ha napi többször megmostam az arcom
2021. márc. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%

Hát ha nincs rutinod nem is fog csak úgy elmúlni. A pattanás nagyon összetett probléma. Ajánlom a Skinsmartot, és a szemléletet amit közvetítenek. Alapvetően ami jó hatóanyag pattanások ellen: benzoil peroxid, BHA és Mandula sav, niacinamid, azelain sav.

Cikk és videó a témában: [link]

https://www.youtube.com/watch?v=EhfNFDBv9uE

2021. ápr. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!