Arcápolási rutin?

Figyelt kérdés
Akiknek miteszeres, tág pórusos, pattanásos, zsírosodásra hajlamosabb arcbőre van, mit használ? Reggeli és esti rutin különbözik valamiben?
2021. jan. 26. 19:26
 1/4 anonim válasza:
13%

Nekem is hasonló problémám volt, azóta teljesen rendbejött a börtön🥰

Én minden reggel és este használtam arclemosot, ami inkább zsíros bőrre való. Havonta egyszer jártam kozmetikushoz és kerültem a magas zsír, fehérje tartalmú kajákat.

Én arra jöttem rá, hogy aminek ki kell "jonni", az ki is fog előbb vagy utóbb. Enyhíteni lehet a tüneteket.

Az idő megoldja, ne aggódj 😇

2021. jan. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Bőröm*
2021. jan. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
29%

Nekem nagyon sokat segített egy összetett arcápolási rutin :)

Le is írom röviden:

-ha sminkelek előtte használok tonert és primert, szóval tiszta területre kezdem az alapozást

-ha lemosom először egy olajos 2 fázisú sminkeltávolítót használok, utána pedig egy vizesebbet, majd szintén toner és utána hidratáló

-régen mindig azt hittem, hogy mivel kombinált/olajos bőröm van nincs szükségem hidratálóra, de ez NEM IGAZ

-este lefekvés előtt C-vitaminos szérumot, olajos szérumot és hidratálót használok, főleg télen

-hetente néhányszor felteszek egy-egy fátyolmaszkot

-valamint fürdés közben is használok agyagos arcpakolást és arctisztító gélt

-a hátamon (ami borzasztó volt) pedig a teafaolaj segített


A Mixa termékek szerintem nagyon jók, valamint néha használok koreai dolgokat is (leginkább fátyolmaszkot).

Nekem ez nagyon segített, már iszonyúan elkeseredett voltam, mert borzasztó volt a bőröm előtte, de amióta így odafigyelek az arcápolásra szinte minden problémám eltűnt 😊

2021. jan. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%
Én is sok mindent használok. Duplatisztítok olajos lemosóval, hidratálok, fényvédőzök. Ezek mellett használok BHA savat, Glikolsavat, G&G Apadot, Niacinamidot, Retinolt. Nem együtt vezettem be őket, és nyilván nem egy nap rakok mindent az arcomra, de ezek a hatóanyagok jót tesznek a pórusaimnak, szabályozódott a faggyútermelésem, már nem zsírosodik annyira az arcom.
2021. jan. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!