Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Arcápolási rutin, lenne pár...

Arcápolási rutin, lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy komolyabb arcápolási rutint kidolgozni. Nincsenek nagy bajok a bőrömmel, de nem is "tökéletes", emiatt döntöttem úgy, hogy változtatok. Eddig ezeket használtam: kétfázisú lemosó, tonik, hidratálókrém. Rendeltem pár The Ordinary terméket, pl. 1-2 szérumot, hámlasztót (ja, egyébként ha eszembe jutott, azt is használtam, az Organic Shop-osat). Már rengeteg infot összegyűjtöttem, még 2 kérdésem maradt:


- Ha megjönnek az új termékek, mindent egyik napról a másikra váltsak le? (Lemosó, hidratáló is új lesz - tonikot lehet megtartom, szeretem). Vagy egyszerre csak apránként, míg hozzászokik a bőröm? Ha így, akkor mivel lenne érdemes kezdeni?


- Egy napom abból áll, hogy reggel 7-8-kor edzés(ek)re megyek (lovaglás), ahol 12-13 óra körül végzek. Utána megfürdök, és csinálom a többi dolgomat (munka, stb.). A lovardába is azért "normális" fejjel megyek, tehát akár picit sminket is teszek fel, ha nagyon halott az arcom (korrektor, spirál), de utána mindenképpen arcot mosok. Ti hogy csinálnátok ebben az esetben a reggeli és a "déli" arcápolási rutint?


2021. jan. 14. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
Egyszerre 1 max 2 uj termeket vigyel be a rutinodba. Egy hónap használat kell, hogy kifejtse hatását. Lemosóval vagy krémmel/Szérummal kezdj. Használj fényvédőt télen is, ha hámlasztasz akkor minden nap. A hámlasztás időszakos rutin lehet csak. Nyáron tilos hámlasztani!!
2021. jan. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld kéz!
2021. jan. 14. 23:13
 3/4 anonim ***** válasza:
42%

Szia! Én is most rendeltem a skinsmart-ról termékeket, már alig várom, hogy megérkezzenek!


Én fogok majd hasznàlni a régi rutinomból is pár terméket, mert azért kidobni se akarom őket, meg hosszasan tárolni. Illetve párhuzamosan használok több márkát, sajnos így sikerült. Egy nagyobb rendelés után fedeztem fel a skinsmart oldalt és a márkáikat, így most van mindenféle termékem itthon.


Ahogy az egyes írja, a fényvédős krém még télen is minden reggel nagyon fontos (főleg, hogy a szabadban vagy egész délelőtt). Én rendeltem például retinolt, ott azt a tanácsot kaptam, hogy mindig este hasznàljam, lefekvés előtt.


A youtube-on rengeteg hasznos skinsmart videó van, én is onnan tájékozódom.

2021. jan. 15. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem 2-3nál több terméket felvinni az arcra felesleges, nem attól lesz szép a bőröd hogy egymásra rétegezed a krémeket, szérumokat, hanem fontos az arc tisztán tartása, valamint belülről a rendszeres, tiszta étkezés.

A nagy influencereknek sem azért van arcápolási rutinjuk, mert igy csinálják, hanem mert az együttműködés megköveteli, nem létezik hogy valaki minden nap elszar fél-1órát az arca kenegetésével.

Én a loreal hydra geniusát, rgy noname hyaluronsavas szérumot, meg néha cicaplast krémet ha vannak kritikusabb pontok.

2021. jan. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!