Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Intim szőrtelenítés után mit...

Intim szőrtelenítés után mit tegyek a szőrtüsző gyulladással?

Figyelt kérdés
Elkezdtem borotválni az intim szőrzetem. Második, harmadik alkalomra nagyon begyulladt, pattanásszerű hólyagok is voltak, de elvétve. Mit tehetek ellene? Fontos lenne, hogy hamar elmúljon. Ott már borotválni sem merem, mert a sebes bőrt mégjobban irritálja. Gyantát is próbáltam, de attól meg lila, véraláfutásos lett. A szőrtelenítő krém nem használ. Amúgy semmi viszketés, érzékenyebb, beljebb lévő területeken semmi, csak a szeméremdombomon fordul elő irritáció.
2010. aug. 12. 11:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Pont az előbb válaszoltam egy hasonló kérdésre, hogy én folyékony hintőport használok minden szőrtelenítés után (gyanta, borotva), és abszolút nem jelentkeznek azok a problémák, mint régebben. Se be nem gyullad, se nem hólyagosodik fel, nekem nagyon bejött. Ja egyébként én a Frezyderm foly. hintőport használom.
2010. aug. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem ha begyullad, várok kicsit, addig nem szőrtelenítek, egy idő után elmúlik. Amúgy ha nem túl gyakran borotválkozol, tehát nem minden nap/minden 2.-3. nap, hanem csak amikor már 2-3mm-es borostád van, nem annyira fog begyulladni. No meg idővel a bőröd is szokja majd az igénybevételt... ;)
2010. aug. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Miután leborotváltad, kenj rá bármilyen nyugtató balzsamot, jól dörzsöld be, majd ezután szórd be kamillás hintőporral olyan vastagon, hogy egészen fehér legyen a terület.Ha ezt este megcsinálod, reggelre elmúlik. Én is így csinálom, és nekem használ :)
2010. aug. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!