Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek extrém hajhullás...

Mit tegyek extrém hajhullás ellen 18 évesen?

Figyelt kérdés

Már 3 hónapja extrém módon hullik a hajam. Ennek az okát nem sikerült kideríteni, orvosi konzultáció és vérvételi eredmény alapján sem. Szerintem a stressznek nagy szerepe van a hajhullásomban - idén fogok érettségizni gimnáziumban, és felvételizni egyetemre. Egyébként bőrproblémáim is vannak - de ezek már kamaszkorom kezdete óta fennállnak (4-5 éve pattanásos vagyok, kozmetikushoz rendszeresen járok). Semmilyen gyógyszert nem szedek, évente egyszer vagyok beteg (télen, mandulagyulladás vagy megfázás miatt), C-vitamint és H-vitamint naponta szedek viszont. Továbbá nem diétázom fél éve, tehát a bevitel deficit sem okozhatja a hajhullás, hisz normálisan étkezem (ami muszáj is a tanulás miatt).

A hajam egyébként vékony szálú, gyenge és hajlamos a töredezésre de korábban dús volt, nem úgy mint most. Eddig 2 naponta mostam, mert hamar zsírosodik, most már viszont heti 2-re csökkentettem ezt. Használok hajolajat, balzsamot is a hajvégre.

Mit tehetnék, hogy a hajhullást megállítsam, illetve hogy erősítsem a hajam?

Nemsokára le fogom vágatni (eddig középhosszú volt), ezen kívül mit érdemes meglépnem?

Hálás lennék, ha megosztaná valaki a tanácsát, tapasztalatát.

18L



2020. nov. 29. 13:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is így voltam, a hajvágás sem segített, pedig reméltem. Elkezdtem egy hajápoló kúrát, Dr Immun volt talán a neve. Vitamin, sampon, balzsam és szesz is van benne, attól talán jobb lett, de időszakosan visszatér. Simán lehet a stressz. A hajhagymákat kell erősíteni.
2020. nov. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bár azt írod nincs orvosi oka, ha ennyire rossz, én kipróbálnék valami erre való vitamint, hátha segít. Ha pedig a stressz az oka, ami amúgy simán lehet, akkor azt kéne megtanulod kezelni, mert annak nem csak a hajadra lesz rossz hatással, hosszú távon komolyabb bajokat is okozhat. Ez mentális dolog, fejben kell helyre tenni, de relaxáció és magnézium szedése segíthet. Ha most az érettségi ezt váltja ki belőled, minden vizsgaidőszakban is ez lesz, ha nem tanulod meg kezelni, szóval szerintem erre figyelned kéne, ha ennyire megvisel.
2020. nov. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Tudom régi a kérdés, de próbáld ki a fodormenta teát!

Nekem pcos+ir-em van, az endokrinológus ajánlotta, mivel csökkenti a tesztoszteron szintet.

Nekem úgy 3 hét után elmúltak a pattanásaim, illetve a hajam hullása is abba maradt.

Reggel éhgyomorra igyál egy bögrével :).

2022. aug. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!