Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha hormonok miatt vagyok...

Ha hormonok miatt vagyok pattanásos akkor az arcápolás sem ér semmit?

Figyelt kérdés
szóval hiába kezelném jól a bőröm, hatástaln lenne amíg a hormonok nincsenek rendben?

2020. nov. 3. 13:24
 1/8 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Nyilván, ha jól ápolod, valamennyi hatása lenne, de összességében nem lenne ugyanolyan, mintha rendben lenne a hormonháztartásod.
2020. nov. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Enyhíteni tuti lehet vele. Az arcápolás amúgy sem csak a pattanások ellen fontos.
2020. nov. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Dehogynem ér. Nyilván bizonyos hormonok szintje befolyásolja a hajlamosságot, de csak azt. Ha megfelelően kezeled az arcodat, akkor ritkán jön ki rajtad 1-2, függetlenül a hormonjaidtól. Egy pattanás ugyanis gyulladást jelent, amit baci okoz (illetve vannak gombás pattanások is), annak a szintjét kordában tartva viszont jelentősen kevesebb patid lesz, ha nem is 0, de mondjuk havi 1-2 db a 10-20 helyett.
2020. nov. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Segít! Viszont a hormonokat rendbe rakni fontos feladat lenne:)
2020. nov. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Metionin ***** válasza:
100%
Dehogynem. Nekem menzesz előtti héten mindig ki akar jönni pár cucc a fejemen de direkt készülök rá és kenem szalicilsavas szérummal, így nem is jönnek ki vagy nagy piros fájó puklik helyett kis cuccá mutálódnak amit kinyom az ember és csá. Alapvetően persze a hormonokat kell rendbe tenni de sokaknak a normál hormonműködés mellett is jönnek ki ilyen "ciklikus" bőrhibái.
2020. nov. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem semmit se segített.Kenhettem rá akármit,diétázhattam,semmi eredménye nem volt.Ha hormonális,amíg nem jönnek rendbe,az arcod nem fog javulni.Legalábbis nekem így volt.
2020. nov. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem pl Roaccutan-nal rakták helyre fogamzásgátló helyett, pedig hormonális problémám volt.
2020. nov. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szóval ha jól kezeltem eltűnt minden bőrhiba,akkor csak az ápolás hiánya/helytelen ápolás miatt volt csúnya, nem hormonzavar miatt.
2020. nov. 4. 18:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!