Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kinek mi jött be pattanások...

Kinek mi jött be pattanások ellen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ugyan nem borítja teljesen pattanástömkeleg az arcom, de 1-2 mindig van rajta. Főleg olyan kozmetikumokra lennék kíváncsi, amelyek megfizethető áron vannak, de ha van bevált házi praktikátok, azt is szívesen fogadom🙂

2020. júl. 25. 19:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

- Garnier 3in1

- kamilla és körömvirág teás borogatás

- Neogranormon kenőcs

- egészséges vitamindús étkezés

- napi minimum 2 liter víz

2020. júl. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Nem iszom tejet
2020. júl. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Masodik, próbáltam nár, de annyira tejfüggő vagyok, hogy ha nem innám, és nem ennék tejes dolgokat a stressztől lennék csupa pattanás😅 meg egyébként nem is nagyon segített😒

2020. júl. 25. 19:46
 4/11 anonim válasza:
100%

tudnák képet küldeni, hogy milyen pattanásról van szó? az átlagos pattanás amiről valószínűleg beszélsz azt elhalt hámsejtek, olajok és az arcon maradt piszok váltja ki. ami viszont fáj, piros és tapintásra érzékeny azt baktériumok okozzák, míg vannak gomba okozta pattanások is, ezek pici, pontszerű képződmények, általában a homlokon, de az arc egész területén kijöhet. ha az álladon jön ki rendszeresen akkor azt valószínűleg a hormonjaid okozzák. próbálj minél egészségesebben étkezni, nekem ez segített anno. ha bőrápolási termékek után kutatsz mindig nézd meg az összetevőlistát, ezeket érdemes kerülni:

-illóolajokat

-alkoholt (micellás vizekben és a legtöbb tonikban van)

-izopropil-mirisztátot (elzárja a pórusokat)

-nagy koncentrációjú retinolt (2-5% között biztonságos, e fölött irritálhatja a bőrt)

-tejsavat nagy koncentrációban

-glikolsavat nagy koncentrációban (irritálja a bőrt)

-citromsavat nagy koncentrációban (citric acid-ként van feltüntetve)

az utóbbiak bőrhámlasztó hatással bírnak, ezért irritálhatják a bőrt nagy koncentrációban, naptejet mindig viselj ezek felett, ha kimész!

próbálj olyan termékeket keresni, melyek tartalmaznak:

-niacinamide-ot

-AHA/BHA/PHA-t (enyhe hámlasztók, naptejet mindenképp viselj, ha kimész)

-C vitamint

-csiganyálkát a bőr regenerálása érdekében

-benzoil-peroxidot (csak a pattanásokon alkalmazható)

-panthenolt (még ha olajos is a bőröd, akkor is kell hidratálni, ne feledd!)

-hialuronsavat (megintcsak hidratálás érdekében)

a The Ordinary termékeit jó szívvel ajánlom és érdemes koreai márkák tonikai között szétnézni, nagyon-nagyon kevésben található alkohol nem úgy, mint a drogériás termékek között. mindig a vizesebb, könnyebb textúrájú termékeket kend fel először a sűrűbb, nehezebbek felé haladva. remélem érthető volt, ha valami még érdekelne, vagy nem magyaráztam el normálisan akkor nyugodtan írj privátban!

2020. júl. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
20%

Almaecet:D (Minden bevásárlóközpontban megtalálhatónak kéne lennie). Keverd össze egy kis vízzel, ha nem akarsz bőgni a csípős szagától keverés nélkül. Ne használd napi rendszerességgel, maximum 2-3-szor egy héten, főleg ha nincs is sok pattanásod. Csak a pattanásodra kend! Nekem úgy segített gyorsabban, ha kinyomtam/kapartam a pattanásom és aztán kentem le almaecettel. Csípni fog, de ha a következő pár napban nem kaparászod hamar begyógyul.

Arctisztítóként ezt használom: [link] Ajánlom, mert nem rossz egyébként.

A fekete maszkokat is ajánlom, de szerintem tök mindegy, hogy milyet használsz belőle. Tudom, hogy elsősorban mitesszerek ellen van, de nekem több heti használás után puhább és szebb lett tőle a arcbőröm, a pattanásaim is kisebbek lettek és ritkábban jöttek elő.

2020. júl. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem a kén szappan szépen eltüntette őket,reggel és este használom. De utána mindenképp hidratálni kell. Este a hidratálóelőtt még jojoba olajat is használok, ez a bőröm zsírosodását szüntette meg,szebb,egységesebb is lett tőle. A hidratálóm loreal hydra genius.

És sok vizet iszom,napi min 3 liter,ez is sokat segített.

16L

2020. júl. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Dermofil paszta -rossmann,dm.

Akneroxid gél kenőcs- gyógyszertár

Cera ve habzó gél lemoso-gyógyszertár.

2020. júl. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Szájvíz állítólag jó az arcot átkenni vele időnként. Baktérium ölő! Egyébként arctej a legjobb szerintem, teafa olajos.

Belülről cink táplálékkiegészítő..

2020. aug. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem is kicsikèt pattis az arcom ès èn kèt dolgot használok

Az egyik egy olajos valami/ [link]

A másik az meg/ [link] lehet mivel amikor fel viszem az arcomra(orr,homlok,szem alatti rèsz(mármint nem a szemem alatt hanem “pofámra”))akkor ki folyik a szemem mivel csíp:)

2020. aug. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9-es vagyok....úgy látom hogy a szöveg fele eltűnt :))))


Na mindegy itt a kèt termèk amit használok és beválltak

[link]


[link]

2020. aug. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!