Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak a töredezett...

Mit csináljak a töredezett hajammal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a helyzet, hogy eléggé törik a hajam vége és ezáltal a vége száraz is lesz :( mikor elmegyek fodrászhoz, akkor mindig hátközépig vágja le és nagyon sok időbe telik, hogy megnőjön. Viszont kipróbáltam a rizsvizet ami nagyon sokat segített a hajam növekedésén. Úgy gondoltam, hogy megint elmegyek fodrászhoz és utánna rizsvízzel megnövesztem. Nektek mi vált be, hogy ne törjön a hajatok vége? Gliss klur sampont használok, és próbáltam a pakolást is de az nem nagyon vált be.. Illetve olvastam, hogy valaki a megtört hajszálakat levágja és bevált neki, de nagyon sok hajam van és rengeteg idő mire levágom az összes tört hajszálat :(((láttam még a melegolló kezelést is, az számotokra bevált? Milyen módszerrel értétek el, hogy ne törjön többet a hajatok?

2020. aug. 30. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Selyem párnahuzat, szulfát mentes sampon, óvatos fésülés, nem vasalni, uszodába gumisapka.


Olyan hajgumi és hajkefe ami nem tépi.


De igen, ha megtört, le kell vágni azt a részt

2020. aug. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Lágyvízzel moss hajat - a csapvíz általában kemény víz, ami roncsolja a hajat.(Egyszerű praktika: két liter vízhez egy mokkáskanálnyi szódabikarbóna, és kész is)


2. Ne meleg, hanem langyosabb, hidegebb vízzel moss hajat


3. Nem kell sok sampon - ha ötventis a hajad, ha derékig érő, akkor is ugyanannyi kell: nagyjából akkora adag, mint egy-két ötven forintos


4. Teljesen(!) elég csak a hajtöveket megmosni, a hajvégeket tönkreteszi, ha sokat samponozod. Ha csak a hajtöveket mosod, ugyanolyan szép lesz, nem lesz zsíros a vége.


5. Fa fésűt használj


6. Ha pici sót teszel a samponhoz, sokat segíthet.


7. Almaecetes hajöblítés: 1 egység almaecet és 8 egység minél hidegebb lágy víz összekeverve csodákat tesz(nem teljesen hideg, de minél kevésbé meleg, annál jobb), és bár kicsikét szagos marad utána, pár alkalmazás után garantáltan szebb lesz. Heti egyszer ajánlom használni, vagy ritkábban. Ha kiöblíted vízzel utána, akkor a szag megoldódik, viszont akkor kevésbé hatásos.


Plusz hagymás hajpakolásról nagyon jókat hallottam, de azt még nem próbáltam.


Plusz amit az első írt!

2020. aug. 31. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat! Disznósörte kefét használok, és nagyon is szeretem és a vasalással is szerencsére leálltam már. Bár nem is használtam sokszor és hővédőt is használtam. Olvastam még vitaminokról. Régen használtam Zsidró Tamás vitaminját és erősített is a hajamon, viszont nagyon drága és abba is hagytam. Ti milyen vitaminokat használtok? Mit ajánlotok? :)
2020. aug. 31. 08:18
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nővérem rengeteg vitamint szedett hajápolásra/hajnövesztésre, de csak azt érte el vele, hogy mindenhol nagyon durván nőtt a szőre, és erősen:/
2020. aug. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Rendszeres időközönként vágás egy kicsit a hajad ól. Pl akkor ha látod, hogy már törik akkor vágás lebelőle azt a részt. Ha rendszeresen figyeled akkor ez kb 2-3 cm.
2020. aug. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne glisskurt hasznalj, az tiszta muanyag, valami jobb minosegu sampont (nem kell feltetlenuk dragabbat) es egy jo balzsam/hairfodd mindenkepp kell meg egy jo hajolaj, meg amit elottem irtak.


Sok szerencsét :)

2020. szept. 1. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A nullásgép a biztos megoldás.
2020. szept. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!