Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Borzasztóan viszket a fejbőröm...

Borzasztóan viszket a fejbőröm, mi lehet vele? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Leszögezném azt, hogy tiszta vagyok. 6-7 naponta cserélek àgyneműt, pontosan aznap, amikor hajat is mosom. Addig nem fekszem le, míg nem cseréltem ágyneműt. Viszont amint lefekszem azonnal elkezd viszketni a fejbőröm, pedig három napja mostam hajat. Tetves nem lehetek, mert ugyan elég sokat buszozok, de mindig összefogom a hajamat, és vigyázok nehogy hozzáérjen az üléshez akár csak a felsőbb részem is, a ruhát ami rajtam volt pedig rögtön teszem a mosógépbe, és kimosom fertőtlenítővel.

Hivatalban, meg hasonló helyeken le sem ülök.

Samponnak H&S sampont használok pár hete, és olyan balzsamot, amivel csak a hajvégét kell bekenni, ezen kívül naponta fújom a hajamat két hónapja Aloe Firsttel. Ezelőtt a sampon helyett egy vegán sampont használtam, de attól úgy bekorpàsodtam, hogy a nyakamat sem tudtam mozgatni, és úgy viszkettem, hogy megőrültem. A korpàm eltűnt, a hajam nem zsírosodik, mégis viszketek, mit tegyek? Mi lehet a gond?

Eső/por nem érte a hajamat, tűző napon nem voltam. Az Aloe Firstre gondoltam, eddig ugyan nem volt vele gondom, de ideje lenne egy kis szünetet tartani talán? Vagy mire tippeltek?

Ecetes, citromos, almaecet és öblítések sajnos nem válnak be, régen próbáltam ezeket korpàra, és csak rontott a helyzeten. :/ Sajnos allergiás vagyok sok mindenre, így nem kenhetek bármit a fejemre.


2020. aug. 18. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én elsősorban azokra a termékekre gyanakodnék, amiket a hajadra használsz (a balzsamra nem, mert azt csak a haj végére rakod). Lehet valamelyik összetevőjére érzékeny vagy. Először én a helyedben abbahagynám a hajam fújkálását, ha meg hosszabb idejig ennek ellenére se változik a helyzet, akkor kipróbálnék egy másik sampont.
2020. aug. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, ez is eszembe jutott, de régen, még kb 15-16 évesen használtam már H&S sampont, és akkor is az hozzta helyre a korpàs fejbőrömet, és nem is viszkettem tőle. Mondjuk nem ezt a fajtát használtam (most aloe veràsat használok), lehet az a gond.
2020. aug. 18. 14:41
 3/4 A kérdező kommentje:
Hozta*
2020. aug. 18. 14:41
 4/4 anonim ***** válasza:
próbáld ki a "konopka's "-hajsampont
2020. aug. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!