Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ti megcsináltatnátok a helyemben?

Ti megcsináltatnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. Kb 4-5 éve azzal küzdök, hogy sötét (szürkés) karikák vannak a szemem alatt, méghozzá sajnos nem a halvány fajta. Iszom, alszom eleget, voltam vérvételen többször is: vashiányom nincs, egyedül a pajzsmirigy alulműködést diagnosztizálták nálam, amit azóta (nagyjából 1 éve) hormonnal kezelnek, a karikák azonban nem tűntek el.

Utálom már korrektorral takargatni, ráadásul van, hogy el sem fedi rendesen. El nem tudom mondani, mennyire elegem van abból, hogy ezt látom a tükörben, hogy mindenhova sminkelnem kell emiatt, pedig alapvetően egy nagyon természetes lány vagyok, más sminket nem is használok. Ha ez eltűnne az arcomról, kifejezetten szép lennék.


Találtam rá megoldást: orvosi tetoválással el tudják fedni ezeket a sötét karikákat, tehát olyan, mintha alapozót tetoválnának rám, a saját bőrszínemet. A pénz nem gond, ugyanis ez az én problémám, természetesen megdolgoznék érte. Ugyanakkor még nagyon fiatal vagyok, félek, hogy talán megbánnám, és a szüleim reakciója miatt is aggódom.

Ti mit gondoltok erről?


2019. aug. 16. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
És ha lebarnulsz? Akkor ott lesz egy fehér folt?
2019. aug. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Jajj, csajszi.. Semmiképp sem csináltatnám meg a helyedben!
2019. aug. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Nem. A szem és környéke nagyon érzékeny. Nem nyomatnék bele tűvel vegyi anyagot.
2019. aug. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Biztos vagyok benne, hogy így is szép vagy. A helyedben nem vállalkoznék ilyen drasztikus beavatkozásra egy ilyen kényes területen, mint a szem. Még nagyon fiatal vagy, és sokat fogsz még változni, tényleg megbánhatod, és még az is lehet, hogy a karikák is elmúlnak idővel. Inkább az önelfogadáson dolgoznék, kezdve azzal, hogy ha amúgy a bőröm nem kívánná, nem sminkelnék, hanem a karikákat felvállalva járnék.
2019. aug. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor jól gondoltam, hogy nem biztos, hogy ezt be kell vállalni :D
2019. aug. 16. 20:10
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez a bajom amióta az eszemet tudom tiszta karika a szemem alatt. Nekem még csak a pajzsmirigyemmel sincs semmi. Elgondolkoztam én is ezen a tetoválás dolgon, de biztos nem engednék tűt a szemem közelébe főleg, higy szuper érzékeny. Nem ér annyit, hogy esetleg megvakuljak egy allergiás reakció miatt
2019. aug. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem is genetikailag karikásak a szemeim és alulműködésem van. Persze tudom, hogy ez egy nem előnyös tulajdonságom és nem is szeretem kifejezetten. De megprobálom elfogadni, és szerintem a természetes arc a legszebb. Persze mindenki arra fókuszál, mikor tükörbe néz, amit legjobban utál. De hidd el, valószínűleg másnak fel sem tűnik. Persze ha neked jobb és jobban tudnád szeretni magad, nyugodtan csináltasd meg, nem hiszem, hogy emiatt, bárki elítélne.

De előbb szerintem próbáld meg így elfogadni magad. ☺️

2019. aug. 17. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is vannak ilyen karikáim és pár másik embernél (5-6) is láttam már életem során.


Szerintem ne foglalkozz vele.

2019. aug. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne.

Ugyan en csak "normal" tetovalassal foglalkozom, de a pigmentek ugyanolyanok annal es a kozmetikai tetovalasnal is, igy nyugodtan allithatom, hogy a sotet reszeket nem fogja lefedni a vilagos tetovalofestek. Max frissen fog jol kinezni, jo esetben par ev es nyomtalanul eltunik.

Arrol nem is beszelve, hogy a borszinek sok feher pigmentet tartalmaznak, igy ha egy keves napsutes is eri, akkor beleeg a borbe, ronda sargas tonus lesz (sok tetkon megfigyelheto, amig napoztattak), szolival detto.

Sajnos ez a nagy "orvosi" tetovalas eleg nagy parasztvakitas, mint a striak tetkoval eltuntetese meg ilyesmi. Csak lehuzas :(

Egyetlen ertelme az ilyesminek nagyobb pigmenthiany eltuntetesenel (bar ott is kiutkozik kesobb a tonuskulonbseg) meg mellbimbokorrekcional van.

2019. aug. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!