Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mindent a haj festésről?

16kh09 kérdése:

Mindent a haj festésről?

Figyelt kérdés

Most középbarna hajam van eddig soha nem volt festve. Fodrász segítségével szeretnék szőke lenni.

Kérdéseim:

#1 mennyire károsítja a hajam?

#2 muszáj leszivatni?

#3 ha esetleg vissza szeretném kapni az eredeti hajszinem az hogyan lehetséges vagy egyáltalán lehet e?


Esetleg tapasztalatokat írjatok. Bármit elfogadok, szeretnék jól dönteni.

Köszönöm a válaszokat!



2019. aug. 5. 11:09
 1/3 A kérdező kommentje:
Vagy ha például befestetem szőkére, utána szeretném visszakapni a barna hajszinem elég ha lenövesztem? Az nagyon igénytelen?
2019. aug. 5. 11:12
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1) Ha normális fodrász csinálja, akkor a károsodás "csak" annyi lesz, hogy nem lesz annyira puha, fényes a hajad.

2) Muszáj. Sötét hajon festékkel egy árnyalatot lehet világosítani. Szőkéhez le kell szivatni.

3) Vagy megvárod, amíg lenő, de az csúnya. Vagy a saját hajszínedre festeted vissza. Ha természetes árnyalatot választasz, akkor jó lesz, és nem lesz zöld vagy más nem kívánt színű :D

Nekem is kb. középbarna a hajam és voltam szőke. Nem sokáig, mert már 2 hét után nagyon látszott a tövet. Túl sötét a szőkéhez. Nagy macera volt. Inkább melíroztattam, hogy úgy nézzen ki, mintha kiszívta volna a nap. Így nem kellett az egészet befesteni, és a lenövés sem volt olyan feltűnő.

2019. aug. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gondold meg jól, akármilyen fodrász csinálja, nem tesz jót a szőkítés, plusz nem szép a lenövés. Nem ajánlom a teljes hajfestést senkinek, sokkal inkább javaslok én is egy természetes hatású melírt, sombre vagy balayage technikát, ami gyönyörűen feldobja a hajkoronát, és még a lenövésnek sem lesz igénytelen hatása. A szőkítést nem javaslom, idővel besárgul. Teljesen festeni akkor jó, ha ammóniamentes festékkel festenek a természetes hajszínedhez hasonló színt (picit vilagosabbat vagy sötétebbet), amitől úgymond megszépül a hajad.
2019. aug. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!