Mik egy weblap készítésének lépései?
Ha pl egy ebay kaliberű weboldalt szeretnék csinálni, annak mik a lépései, hogy kell hozzálátni, mikre kell figyelni?
Hogy működik ez a domain meg tárhely dolog?
"Ha pl egy ebay kaliberű weboldalt szeretnék csinálni, annak mik a lépései"
1. lépés: vedd ki a biliből a kezed
2. lépés: ha még mindig akarod, akkor:
a: Fizess pár tízmilliót egy cégnek, aki ezt megcsinálja
b: Tanulj programozni 7-8 évig, állj össze legalább 20-30 hasonló kaliberű emberrel és csináljátok meg 2-3 év alatt.
Ebay kaliberű oldalt nem egy ember készít, így kell hozzá társ, cég hogy belevághass. Ebay-en van fizettetés, ergo számlaképesnek kell legyél, tartozik hozzá termék kiszállítás is, így leszerződött futárszolgálattal is kell hogy szerződésben állj. Egyes régióknál még raktározásra is kell költs. Mivel vannak rajta problémás vásárlások, kell egy ügyfélszolgálatra is kialakítanod munkafolyamatot. Jogi kérdések miatt kell hogy költs ügyvédekre. Az oldal fordításához pedig állandó tolmácsolás is elengedhetetlen.
Maga a tárhely sem egyszerű egy e-bay kaliberű oldalnál, ott saját szerverekkel és informatikus gárdával dolgoznak.
Domain úgy működik, hogy megveszed a tárhelyet és a domén címet, ha cégként teszed kell hozzá néhány papír.
Érdemesebb volna elsőként egy kevésbé nagy fába vágd a fejszéd.
Csak összehasonításképp mondom, ez kb olyan, mintha azt kérdezted volna meg, hogy:
Mik egy autó készítésének lépései?
Ha pl egy BMW X3 kaliberű autót szeretnék csinálni, annak mik a lépései, hogy kell hozzákezdeni, mikre kell figyelni? Hogy működik ez a kerék meg pedál dolog?
"Mik egy weblap készítésének lépései?"
Inkább erre válaszolnék, de igaz nem csak az eBay típusúakra.
1) lépés:
"Szoftver követelmény" <-- Erre google keresés
Lényegében definiálni kell a program célját, miket kell teljesítenie. Itt vannak funkcionális, hogy a program konkrétan ezt tudnia kell, ill. a nem funkcionális, ami azt mondja ki, hogy maga a program milyen legyen. pl.: karbantartható, strapabíró a terheléssel szemben. (ugye ez nem funkció hanem tulajdonság)
2) lépés:
Ha már tudjuk, hogy mit kell megvalósítani, akkor jöhet a rendszer tervezés. Lényegében hogyan valósítjuk meg a programot. Milyen objektumok, modulokból kell felépülnie
3) lépés:
Lényegében a kódolás innen kezdődik. Szóval a szoftverfejlesztés és a kódolás NEM ugyanaz. (Sokan itt ezen a gyakkérdéseken összekeverik)
4) lépés:
Lényegében szoftver tesztelés zajlik, hogy azt csinálja-e a program amire lett írva.
Ez a 4 lépés nem más +egyébbel, mint a vízesés szoftverfejlesztési modell. Persze ez egy veszélyes/elavult modell, mivel számos problémát okot. Ha később kiderül, hogy a követelmény rossz, akkor mindent újra kell kezdeni.
Van a másik modell a cirkuláris, ahol egyes elemeket külön-külön vízesésre darabolnak, hogy ha valami rossz is, ne okozzon akkora galibát, és mindig a lényegre koncentrál. Tehát minden ciklussal bővül a projekt.
De számos módszertan van:
Agilis: Sprintek vannak amik 2-4 hét, és azon belül van a tervezés-kódolás-tesztelés. Minden 2-4 után egy termék minta keletkezik, amit a megrendelő nézegethet.
Van amit pl. az Amazon használ a CI/CD módszer. Ott minden Commit-ra lefut egy fordító, majd egy tesztbázis. Ha minden jó, akkor deploy-ol azaz kirakja élesbe vagy legalább is elérhetővé. CI/CD azért is jó, mert azonnali visszajelzést kapsz, hogy ha valami nem Oké.
De most egy Weblap készítésre nézzük, vagy Java szerver alkalmazásra, lényegi különbség nem igazán van, csak platformbeli meg nyelvbeli. Ugyanúgy meg kell tervezni, ha nem is papíron csinálod, akkor fejben, de tervezés mindig van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!