Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Html webprogramozást szeretném...

Html webprogramozást szeretném kitanulni. Hol kezdjem?

Figyelt kérdés
1-2 alap dolgot tudok már csinálni a html kódokban de igazán eddig még csak ien front page szerűségekkel tudtam honlapot csinálni vagy php motorokkal de az teljesen más téma... most kicsit többet is megszeretnék tudni csinálni az ien kis alap honlapoknál. (hogy őszinte legyek a php ig szeretnék eljutni csak úgy halottam előbb a html-t kell elsajátítanom , utána a c++ -t meg a javascripteket se árt) tehát az elején elkezdeném
2010. máj. 2. 19:54
 1/10 anonim ***** válasza:
www.htmliskola.uw.hu
2010. máj. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, átnézem ezt a honlapot
2010. máj. 2. 20:02
 3/10 anonim ***** válasza:
19%
A htmlt nem nevezném programozásnak... Szerintem nem igazán éri meg megtanulni, mikor vannak egyszerűen használható grafikus programok is a szerkesztésére. pl. Dreamweaver, vagy ha ingyenest akarsz, Kompozer
2010. máj. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
kompozer-t használom, csak kicsit jobban beleakarok nézni a kódokba és azok felépítésbe, de ahogy nézegetem az első válaszadó kommentjét azt a tanulságot vélem levonni hogy eléggé egyszerű kis dolog :)
2010. máj. 2. 20:15
 5/10 anonim ***** válasza:

"vannak egyszerűen használható grafikus programok"

Nah, az ilyen programoktól kapok frászt! Inkább vedd azt az apró fáradtságot, hogy megtanuld a HTML nyelvet, sokkal többet érsz vele hidd el! Sokkal hatékonyabb és áttekinthetőbb kódot tudsz írni.


A főiskolai tanárom letölthető jegyzetét ajánlom neked, ami a nullától tanít meg HTML fájl írni. Sőt a jegyzet segítségével tovább is léphetsz a Javascript és PHP nyelvek felé, amivel már nagyon tuti oldalakat hozhatsz össze. A jegyzet egy erős alapot ad, amire lehet építeni!

[link]

2010. máj. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a segítségeket :) hasznos volt mind
2010. máj. 2. 20:55
 7/10 anonim ***** válasza:

Én kb eg yéve határoztam el és végül két könyv nagyon hasznos volt:

Html alap és dreamweaver használata:

[link]


A másik a legjobb magyar könyv jelenleg a témában (már csak terjedelem és frissesség okán):

PHP+MySQL

[link]

2010. máj. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amúgy az utolsó könyv kb fele magasságában már azt tárgyalja hogyan kell párkereső oldalt összedobni az "ellentétek vonzzák egymást" elven, mindezt nagyon érthető szinten.
2010. máj. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségeteket
2010. máj. 3. 17:57
 10/10 anonim ***** válasza:
hosszú út lesz, de sok sikert, meg lehet magadtól is jól tanulni netes anyagokból, csak szeretni kell. Nekem sikerült, ezzel keresek pénzt most épp.
2010. máj. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!