Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Miért nem működik ez a rendkív...

Miért nem működik ez a rendkívül egyszerű jquery kód?

Figyelt kérdés

Egyszerűen egy kétszintű menü második szintjét akarom megjeleníteni valahogy. Egyféleképpen tudom, méghozzá úgy, hogy adClass-szel hozzáadok egy új class-t, aminek a display paraméterét block-ra állítom.


1:

Ebben az esetben mindig felismeri a css kódját a webkit transitionnak, csak így nem. Ebben a kódban is van ilyen. Tehát megjelenik, de nem tudok neki durationt beállítani.

2:

Ha animate-tel próbálom, akkor pedig egészen egyszerűen nem működik. Ezt írom be neki:

$(".nav ul li ul").animate({display: "block"}, 500);


Elméletileg meg lehet határozni ilyen paramétert animate-el, de egyszerrűen se mouseover-ként se hoverként se click function-ként nem funkcionál. A css kóddal semmi gond nincs, ha csak szimplán css hover-t állítok be úgy jó, de azt szeretném, hogy animate-tel jöjjön le a menü. El nem tudom képzelni mi a probléma.



2016. szept. 21. 23:06
 1/3 anonim ***** válasza:
2016. szept. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#1 :)


De tényleg... ehhez minek is js? CSS-el minden gond nélkül megoldhatod és még szebb és letisztultabb is.

2016. szept. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

display:block -on nincs mit animálni, az vagy van, vagy none.

$(".nav ul li ul") <<< ez pedig minden második szinten lévő ul tag -nak adja ezt a CSS paramétert.


#2 +++

igen én is CSS -t javaslom.

:hover eseményre minden gond nélkül megoldható:

.nav li:hover > ul { display: block; }


Ha pedig animálni is szeretnéd az is kivitelezhető.

csak megadod a kezdő értéket CSS -be, majd a hover eseményre mire változzon...

2016. szept. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!